Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 26 marca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45868)
AGD (207)
Biznes (4770)
Budownictwo (2134)
Dom (1530)
Dziecko (1222)
Edukacja (1783)
Elektronika (871)
Film (108)
Finanse (1690)
Internet (2667)
Komputery (2202)
Książki (210)
Kulinaria (978)
Kultura i sztuka (1209)
Media (612)
Moda i Styl (995)
Motoryzacja (1140)
Muzyka (255)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2216)
Polityka (366)
Praca i kariera (963)
Prawo (924)
Reklama i PR (968)
RTV (192)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1179)
Transport (511)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1661)
Zwierzęta (80)
Życie (1339)
Inne (2652)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1159)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Magazyn POC


vpress


Kurier


Medplaneta


TVN CNBC


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Suwalski szpital psychiatryczny potwierdził najwyższą jakość opieki
Dodano: 09.02.2018, godzina: 11:53
Suwalski szpital psychiatryczny potwierdził najwyższą jakość opieki
Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach otrzymał certyfikat ISO 9001:2015. Tym samym placówka potwierdziła najwyższą jakość opieki nad pacjentami i standard świadczonych usług medycznych. ISO nie jest jednak czymś danym raz na zawsze. Co trzy lata należy bowiem przejść stosowny audyt.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w czwartek 8 lutego, podczas specjalnej konferencji pt.: „Jakość w opiece psychiatrycznej” z udziałem m.in. regionalnych i miejskich władz samorządowych. Do Suwałk na tę wyjątkową uroczystość przyjechali także przedstawiciele stowarzyszenia managerów opieki zdrowia, federacji szpitali polskich, lekarze specjaliści i dyrektorzy szpitali z wielu części Polski.

- Certyfikacja to proces długi i żmudny dlatego jestem pełen podziwu dla władz szpitala i pracowników. Choć to znaczny wysiłek organizacyjny ale daje wymierną korzyść. Wierzę, że w konsekwencji przełoży się on na to co ważne, czyli na pieniądze, bo jak wiadomo, jakość kosztuje – powiedział Bogdan Dyjuk, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za regionalną ochronę zdrowia, który przekazał na ręce Bożeny Łapińskiej, dyrektor szpitala oficjalny certyfikat ISO.

Obecny na spotkaniu Czesław Rynkiewicz, prezydent Suwałk, zaznaczył, że odczuwa wielką satysfakcję z udziału w wydarzeniu wieńczącym trud całego personelu placówki. - Cieszę się, że pomyślnie pokonaliście kolejne wyzwanie. Serdecznie gratuluję tego sukcesu i życzę, aby konsekwencją tego były większe środki na opiekę nad Państwa pacjentami.

ISO 9001:2015 oznacza, że szpital stosuje system zarządzania zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2015 w zakresie: usług medycznych stacjonarnych i ambulatoryjnych oraz opiekuńczych i terapeutycznych. Proces certyfikacji przeprowadził niezależny, zewnętrzny audytor. Certyfikat jest ważny do 2020 roku, ale pod warunkiem pozytywnych, corocznych kontroli.

- W ramach wdrażania ISO powstała m.in. księga procesów zarządzania i usług medycznych - wyjaśnia Bożena Łapińska, dyrektor suwalskiego szpitala psychiatrycznego. - Co oznacza, że na wszystkich etapach leczenia, procedury zostały dokładnie określone i ustandaryzowane, tak by zminimalizować ryzyko i nie pozostawiać miejsca przypadkowi. Szczególnie ważne jest to w sytuacjach kryzysowych, kiedy cały zespół musi działać wedle bardzo jasno określonych instrukcji, ale ma to też znaczenie przy wydawałoby się prostych zabiegach. Zawsze chodzi przecież o ludzkie zdrowie i życie.   

Certyfikat przyznawany jest na trzy lata. System ten dopinguje więc palcówkę do sukcesywnego podnoszenia jakości zarządzania, a tym samym wpływa na systematyczną poprawę procedur medycznych, prowadzenia dokumentacji, rozdziału obowiązków.  

- Pacjentom zaś daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że sposób leczenia oraz wszelkie aspekty postępowania z chorym w trakcie hospitalizacji, są zgodne z zatwierdzonymi, europejskimi normami - dodaje dyrektor Łapińska.

Badania przeprowadzone w różnych krajach Unii Europejskiej dowodzą, że poziom leczenia w szpitalach objętych certyfikacją jest wyższych, niż w tych, które ISO 9001 nie wdrożyły.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 3 + 14:


 

O AUTORZE
  
SPSPZOZ
www.spspzoz.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Pilotażowy program w Suwałkach, czyli fakty i mity na temat depresjiPilotażowy program w Suwałkach, czyli fakty i mity na temat depresji
Depresja – jak i kiedy pomagać?Depresja – jak i kiedy pomagać?
Cierpiący na choroby psychiczne z regionu zyskają jeszcze lepszą opiekęCierpiący na choroby psychiczne z regionu zyskają jeszcze lepszą opiekę
Przełamuje bariery i przeciwdziała izolacjiPrzełamuje bariery i przeciwdziała izolacji
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Wkładka powinna być idealnie dopasowana do stopy
 
Gorzki dylemat ze słodyczami
 
Płytki krwi przyspieszają regenerację po zabiegu stomatologicznym
 
Masz problem z pamięcią? Zrób test
 
Zdrowe stopy poniosą dalej