Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Piątek, 22 stycznia 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47616)
AGD (207)
Biznes (4995)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1250)
Edukacja (1823)
Elektronika (974)
Film (119)
Finanse (1795)
Internet (3001)
Komputery (2489)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2462)
Polityka (370)
Praca i kariera (985)
Prawo (933)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1199)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1406)
Inne (2671)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Proseed


Podróże. Sport & Rekreacja


Stein-Press


TVN CNBC


Polskapresse


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kaspersky finalizuje relokację systemów przetwarzania danych do Szwajcarii
Dodano: 17.11.2020, godzina: 16:57
Kaspersky finalizuje relokację systemów przetwarzania danych do Szwajcarii
Firma Kaspersky informuje o zakończeniu realizacji kluczowych etapów swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności polegających na przeniesieniu działań związanych z przetwarzaniem i przechowywaniem danych z Rosji do Szwajcarii oraz otwarciu piątego Centrum Transparentności, tym razem w Ameryce Północnej.
Zwiększając transparentność, firma wzywa do wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa i integralności współczesnego oprogramowania.

Trzy lata temu firma Kaspersky ogłosiła uruchomienie swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności torującej drogę nowemu podejściu w branży cyberbezpieczeństwa opartemu na większej przejrzystości i odpowiedzialności. Celem przedsięwzięcia było zaangażowanie interesariuszy oraz szerszej społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem w proces weryfikacji produktów, procesów wewnętrznych oraz operacji biznesowych pod kątem tego, czy są one godne zaufania. W ramach swojej inicjatywy firma poddała niezależnym przeglądom kod źródłowy swojego oprogramowania, przeszła wiele zewnętrznych ocen, takich jak m.in. audyt SOC2 przeprowadzony przez firmę z wielkiej czwórki organizacji analitycznych oraz uzyskała certyfikat ISO27001 dla swoich usług danych. Ponadto Kaspersky zdecydował się przenieść swoją infrastrukturę przetwarzania danych z Rosji do Szwajcarii i właśnie dzisiaj ogłasza, że przedsięwzięcie to zostało w pełni zrealizowane.

Ukończono zapowiadaną w listopadzie 2018 r. relokację infrastruktury przetwarzania i przechowywania danych

Oprócz Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady plan przenoszenia infrastruktury przetwarzania i przechowywania danych obejmował również państwa z regionu Azji i Pacyfiku, takie jak: Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Bangladesz, Brunei, Kambodża, Indie, Indonezja, Korea Południowa, Laos, Malezja, Nepal, Pakistan, Filipiny, Singapur, Sri Lanka, Tajlandia oraz Wietnam.

Dane dotyczące zagrożeń udostępnione przez klientów z wymienionych państw są obecnie przetwarzane w dwóch centrach danych w Zurychu (Szwajcaria) i obejmują podejrzane lub nieznane wcześniej szkodliwe pliki przesłane przez produkty firmy do sieci Kaspersky Security Network (KSN) w celu automatycznej analizy szkodliwego oprogramowania.

Od momentu ogłoszenia naszej Globalnej Inicjatywy Transparentności obejmującej wiele śmiałych działań takich jak relokacja przetwarzania i przechowywania danych firma Kaspersky nie tylko udowadniała, że pragnie być godnym zaufania partnerem, ale również wyprzedziła oczekiwania rynku oraz organów regulacyjnych. W ciągu trzech lat, jakie upłynęły od naszej deklaracji, zaobserwowaliśmy znaczące zmiany w podejściu i regulacjach dotyczących bezpieczeństwa danych. Inwestycje w zaufanie i transparentność powoli stają się standardem w branży. Jestem dumny, że nasza firma jest jednym z pionierów i pomysłodawców transparentności – powiedział Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny firmy Kaspersky.

Kaspersky zapowiada otwarcie swojego północnoamerykańskiego Centrum Transparentności we współpracy z CyberNB Association w Nowym Brunszwiku, w Kanadzie

Zgodnie z obietnicą złożoną podczas uruchamiania Globalnej Inicjatywy Transparentności w październiku 2017 r. firma Kaspersky otwiera wraz z CyberNB Association swoje Centrum Transparentności w Ameryce Północnej. CyberNB to organizacja non-profit z siedzibą w Fredericton (Nowy Brunszwik, Kanada), która stosuje ekosystemowe podejście do poprawy cyberbezpieczeństwa poprzez angażowanie i współpracę z podmiotami sektora prywatnego, podmiotami rządowymi, akademickimi, jak również związanymi z rozwojem wiedzy i umiejętności, pozyskiwaniem talentów oraz rozwojem pracowników.

Po uruchomieniu na początku 2021 r. będzie to piąty obiekt oferujący partnerom firmy Kaspersky możliwość przejrzenia kodu źródłowego jej produktów oraz zapoznania się z praktykami dotyczącymi inżynierii i przetwarzania danych, a także ofertą rozwiązań. Wcześniej tego roku swą działalność rozpoczęły Centra Transparentności w Sao Paulo oraz Kuala Lumpur. Ponadto firma Kaspersky ponownie uruchomiła swoje pierwsze Centrum Transparentności w Zurychu, które zostało przeniesione do centrum danych Interxion.

Działania w ramach naszej Globalnej Inicjatywy Transparentności okazały się istotne w Ameryce Północnej, dlatego chcemy przyspieszyć osiągane efekty poprzez otwarcie Centrum Transparentności – powiedział Rob Cataldo, dyrektor zarządzający w firmie Kaspersky na region Ameryki Północnej. Dzięki fizycznej placówce w naszym regionie nasi klienci, partnerzy oraz zainteresowane osoby będą mogły skorzystać ze wszystkiego, co oferuje centrum. Cieszymy się również z możliwości współpracy z CyberNB, ponieważ dzięki temu partnerstwu możemy dalej promować wyższe standardy transparentności w branży.

W CyberNB cieszymy się, że firma Kaspersky przystąpiła do naszej sieci Critical Infrastructure Protection Network (CIPnet) i z entuzjazmem czekamy, by powitać ją w Cyber Centre na początku 2021 r. – powiedział Tyson Johnson, dyrektor generalny CyberNB. Firma Kaspersky pokazała, że traktuje transparentność jako kluczowy element zdobywania zaufania klientów, i jesteśmy przekonani, że będzie aktywnie pracowała z innymi członkami CIPnet nad wieloma ważnymi inicjatywami badawczo-rozwojowymi.

W związku z ograniczeniami nałożonymi związanymi z podróżowaniem w czasie trwającej pandemii klienci i partnerzy mogą teraz przeglądać kod źródłowy firmy Kaspersky zdalnie. Wnioski o uzyskanie zdalnego dostępu do Centrów Transparentności można składać na stronie https://www.kaspersky.com/transparency-center-offices.

W ramach swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności firma udoskonaliła również zapowiedziany w maju program Cyber Capacity Building oraz rozszerzyła program Bug Bounty. Więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu

Zmiany programie Bug Bounty

Zakres produktów uczestniczących w programie Bug Bounty firmy Kaspersky, pozwalającym niezależnym badaczom uzyskiwać nagrody za wykrywanie błędów w produktach marki, został rozszerzony o Kaspersky VPN Secure Connection. Badacze mogą teraz zgłaszać luki w zabezpieczeniach tego rozwiązania, łącznie z zewnętrznymi modułami programowymi stanowiącymi część produktu. Od marca 2018 r. usunięto łącznie 76 błędów i nagrodzono 37 zgłoszeń przy całkowitej puli nagród wynoszącej 57 750 dolarów.

W przyszłości firma Kaspersky będzie kontynuowała współpracę ze społecznością w kierunku zapewnienia priorytetyzacji transparentności oraz odpowiedzialności, jak również zwiększenia bezpieczeństwa współczesnego oprogramowania w celu zdobycia zaufania klientów.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 14 + 20:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnejKaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnej
Brakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem KazuarBrakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem Kazuar
Kaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionkąKaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionką
Firma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands MagazineFirma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands Magazine
Kaspersky publikuje wstępną analizę szkodliwego programu Sunburst i udostępnia dekoder Kaspersky publikuje wstępną analizę szkodliwego programu Sunburst i udostępnia dekoder
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnej
 
Brakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem Kazuar
 
Kaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionką
 
Firma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands Magazine
 
Kaspersky publikuje wstępną analizę szkodliwego programu Sunburst i udostępnia dekoder