Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 20 września 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47455)
AGD (207)
Biznes (4969)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (966)
Film (119)
Finanse (1784)
Internet (2971)
Komputery (2471)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (615)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1167)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2435)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (930)
Reklama i PR (978)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1693)
Zwierzęta (83)
Życie (1397)
Inne (2668)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

EWIT Sp. z o.o.


Bookmania


Super Fakty


Kurier Brzeski


GK


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Projekt wirtualnej elektrowni E Power Control wkrótce puści oko do dużych dystrybutorów energii
Dodano: 10.02.2020, godzina: 14:28
Projekt wirtualnej elektrowni E Power Control wkrótce puści oko do dużych dystrybutorów energii
E Power Control to wirtualna elektrownia – nowoczesny system zarządzania odbiorem i wykorzystaniem energii odnawialnej wśród odbiorców końcowych.

Projekt opracowany przez zespół polskich inżynierów i finansowany przez międzynarodowego przedsiębiorcę Roberta Szustkowskiego - ma w przełomowy sposób umożliwić bilansowanie sieci energetycznych, do których wprowadzana jest energia elektryczna z różnych źródeł energii odnawialnej.

Nowa technologia ma pozwolić dużym sieciom energetycznym (OSD) w efektywnym zarządzaniu i gospodarowaniu energią, która pojawia się w systemie ze źródeł OZE, a równocześnie nie ma na nią odbiorców. To forma wirtualnej elektrowni bazującej na energii odnawialnej.

E Power w fazie rozwoju

Projekt przeszedł już fazę badawczą i znajduje się obecnie na etapie rozwoju, a międzynarodowy zespół inżynierów finalizuje pomiary niezbędne do jego realizacji w ramach uruchomianych 10 instalacji. Finansowanie zapewnia Robert Szustkowski, znany filantrop i rajdowiec. Po wprowadzeniu w życie, system będzie bilansował energię elektryczną dzięki funkcji prognozowania zużycia energii oraz bieżących i bezpośrednich pomiary produkcji ze źródeł odnawialnych (wiatr, woda, słońce). Następnie energia jest przesyłana przez sieć elektroenergetyczną w celu zaspokojenia bieżącego zapotrzebowania do budynków podłączonych do systemu, a nadwyżka w sieci zostanie zmagazynowana.

Firma współpracuje przy realizacji projektu z InnovationAG - przedsiębiorstwem funkcjonującym w branży technologicznej oraz Zgorzeleckim Klastrem Rozwoju OZE i Efektywności Energetycznej.

E Power Control umożliwi maksymalne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Co więcej, wyeliminuje znaczące wahania ilości energii w systemie elektroenergetycznym wskutek nieregularności produkcji z OZE. Infrastruktura E Power Control umożliwia odbiorcom ciągłe zaspakajanie swoich potrzeb z energii w pełni odnawialnej, nawet jeśli nie posiadają własnych instalacji OZE.

Drugi etap rozwoju projektu będzie miał na celu zwiększenie efektywności zużycia energii ze źródeł odnawialnych. Celem tego etapu jest przeznaczenie nadwyżek zielonej energii na tworzenie i świadczenie usług, które nie będą ograniczone miejscem instalacji źródła energii, takich jak „produkcja” mocy obliczeniowej (tzw. High Performance Computing) często wykorzystywanej przez wiele światowych marek, np. Google, Amazon, Microsoft. 

- Energia ta może pozwolić firmom na zastąpienie energii zużywanej na wykonywanie skomplikowanych obliczeń z dotychczasowej pochodzącej z miksu (OZE + Czarna Energia dostępne w sieci) na 100% zielone HPC, dostarczonej przez E Power Control. Innym zastosowaniem może być montaż paneli fotowoltaicznych na przykład w Afryce, w miejscach, gdzie nie ma sieci elektroenergetycznej i wytwarzanie 100% zielonej mocy obliczeniowej – podkreśla Agnieszka Spirydowicz, prezes E Power Control.

Wzrasta świadomość konsumentów zielonej energii

- Projekt E Power Control powstał w oparciu o doświadczenia specjalistów z sektorów energetyki klasycznej i odnawialnej, automatyki, wysoko rozwiniętych technologii informatycznych, mechaników i konstruktorów pojazdów elektrycznych oraz wizjonerów technologii przyszłości – przyznaje Agnieszka Spirydowicz.

E Power Control ma być odpowiedzią na rosnącą świadomość klientów, którzy chcą samodzielnie zaopatrywać swoje domy w energię w sposób efektywny ekonomicznie i przyjazny dla środowiska. - Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego poprzez stabilizację sieci energetycznej – dodaje prezes spółki.

System E Power Control zapewnia bilansowanie energii ze źródeł odnawialnych poprzez optymalizację oraz ekonomiczne i techniczne zarządzanie przepływem i zużyciem energii. Ponadto analitycy firmy twierdzą, że rozwiązanie to pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej poprzez gromadzenie energii w łatwy i tani sposób.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 4 + 8:


 

O AUTORZE
  
Bellini Capital
www.bellini-capital.pl

Firma

Bellini-Capital
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
PGS otwiera e-sklep sieci Top MarketPGS otwiera e-sklep sieci Top Market
Sprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnejSprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnej
Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!
Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.
Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Oświadczenie Roberta i Marzeny Szustkowskich
 
Robert Szustkowski działał zgodnie z prawem. Sąd nakazał usunięcie jego wizerunku z Mapy...
 
Szustkowski pozywa autora i wydawcę książki "Macierewicz i jego tajemnice’’ i żąda...
 
Srebro dla polskiego katamaranu Roberta Szustkowskiego w regatach Rolex Fastnet Race
 
Srebro dla polskiego katamaranu Roberta Szustkowskiego w regatach Rolex Fastnet Race