Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 18 maja 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47814)
AGD (207)
Biznes (5018)
Budownictwo (2139)
Dom (1539)
Dziecko (1252)
Edukacja (1827)
Elektronika (981)
Film (121)
Finanse (1811)
Internet (3040)
Komputery (2520)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1225)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1170)
Muzyka (269)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2499)
Polityka (370)
Praca i kariera (989)
Prawo (937)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (841)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1702)
Zwierzęta (83)
Życie (1417)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

swiatimedia


Strefa.info


vpress


Valkea Media - Made in Poland, Book of Lists


Bookmania


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Rekordowy popyt na kredyty hipoteczne. Credit Agricole proponuje „Zielony DOM”
Dodano: 26.04.2021, godzina: 22:20
Rekordowy popyt na kredyty hipoteczne. Credit Agricole proponuje „Zielony DOM”
56 tys. wniosków o kredyt mieszkaniowy wpłynęło do Biura Informacji Kredytowej w marcu 2021 r. To o 53 proc. więcej niż w marcu zeszłego roku. - Przyczyną jest luźniejsza polityka kredytowa banków i niskie stopy procentowe – komentuje Mariola Willmann, ekspertka Credit Agricole.

Jak informuje BIK, liczba osób wnioskujących o kredyt hipoteczny w marcu była o 19 proc. wyższa niż w lutym. W porównaniu z dołkiem w kwietniu 2020 r., obecnie Biuro otrzymuje ponad dwa razy więcej zapytań kredytowych.

- W marcu br. popyt na kredyty mieszkaniowe „odpalił” i jest wyższy od szczytu trendu wzrostowego z lutego 2020 r. (ostatniego miesiąca sprzed pandemii). Po serii ujemnych odczytów z okresu marzec – sierpień 2020 r. oraz listopada 2020 r. mamy bardzo wysoki dodatni odczyt w tym roku. Wartość Indeksu w porównaniu do odczytu z lutego 2021 r. wzrosła aż o 19,7 p.p. – informuje prof. Waldemar Rogowski, Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej.

Zdaniem ekspertów, rosnący popyt na kredyty mieszkaniowe wynika przede wszystkim z powodu utrzymujących się niskich stóp procentowych i poluzowania polityki kredytowej przez banki, które na początku pandemii mocno ją zaostrzyły.

- Środowisko rekordowo niskich stóp procentowych zachęca do podejmowania inwestycji w nieruchomości i finansowania ich kredytami hipotecznymi. Natomiast liberalizacja warunków kredytowych i powrót do parametrów sprzed pandemii, np. obniżenie poziomu wkładu własnego do 10 proc., wpływa na większą dostępność tego finansowania i wzrost średnich kwot kredytu – wyjaśnia Mariola Willmann, manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w banku Credit Agricole.

Innym powodem wzrostu popularności kredytów hipotecznych może być także ryzyko wzrostu cen nieruchomości. – Wbrew pozorom, w czasie pandemii ceny nieruchomości nie spadły. Jednak projektowane zmiany prawne dla rynku pierwotnego mogą sugerować kilkuprocentowy wzrost nieruchomości budowanych przez deweloperów – dodaje Mariola Willmann.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że z końcem czerwca wejdą w życie zmiany w Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego, w myśl której banki zobowiązane są do wprowadzenia do oferty kredyty hipoteczne ze stałą lub okresowo stałą stopą procentową. W środowisku rekordowo niskich stóp procentowych może to być dodatkowy czynnik zachęcający do skorzystania z finansowania hipotecznego.

Bank Credit Agricole proponuje inwestorom kredyt hipoteczny „Zielony DOM” przeznaczony do finansowania nieruchomości energooszczędnych (o rocznym zapotrzebowaniu na energię nie wyższym niż 40 kWh/m²). Jest to oferta z marżą obniżoną do 1,95 proc. i prowizją 0 proc., co przekłada się na niższą miesięczną ratę. Np. dla kredytu w wysokości 500 tys. zł zaciągniętego na 30 lat a rata może być niższa o około 80 zł miesięcznie, niż w przypadku standardowego kredytu (RRSO dla takiej oferty to 2,76%).

Aby skorzystać z kredytu „Zielony DOM”, klient powinien spełnić kilka warunków. Przed wszystkim musi potwierdzić niskie zapotrzebowanie finansowanego budynku na energię oraz prowadzić lub otworzyć konto w Credit Agricole i zapewnić na nim wpływ wynagrodzenia na poziomie co najmniej 2000 zł miesięcznie. Wymagane jest też ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie nieruchomości z oferty Credit Agricole (odpowiednio w CALI i w CATU) przez okres 5 lat od daty zawarcia umowy kredytu. Oczekiwany wkład własny to minimum 20 proc. wartości inwestycji.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 19:


 

O AUTORZE
  
Credit Agricole
www.credit-agricole.pl

Firma

Przemyslaw Przybylski
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości dla Credit AgricoleZłote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości dla Credit Agricole
Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”
Konto Biznes w Credit Agricole najlepsze według Bankier.plKonto Biznes w Credit Agricole najlepsze według Bankier.pl
Tytuł Forbes Best Employer dla CABPTytuł Forbes Best Employer dla CABP
Działania Credit Agricole docenione przez Forum Odpowiedzialnego BiznesuDziałania Credit Agricole docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości dla Credit Agricole
 
Credit Agricole podpisał umowę o przystąpieniu do programu „Czyste Powietrze”
 
Konto Biznes w Credit Agricole najlepsze według Bankier.pl
 
Tytuł Forbes Best Employer dla CABP
 
Działania Credit Agricole docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu