Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 12 lipca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47351)
AGD (207)
Biznes (4960)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1819)
Elektronika (963)
Film (118)
Finanse (1778)
Internet (2948)
Komputery (2450)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1164)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2412)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (839)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1197)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1691)
Zwierzęta (83)
Życie (1393)
Inne (2666)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

LodzDeLuxe


Lepszypoznan.pl


Medplaneta


ClueGroup


DGP


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
Dodano: 03.06.2020, godzina: 12:10
Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
Wprowadzone na świecie restrykcje w związku z zagrożeniem koronawirusem spowodowały zmianę w zachowaniu online, nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci.
Z nowego badania firmy Kaspersky wynika, że w ostatnich miesiącach najmłodsi użytkownicy internetu wykazywali mniejsze zainteresowanie grami, zwłaszcza w porównaniu z okresem sprzed pandemii.

Z powodu pandemii wirusa COVID-19 dzieci zmuszone są kontynuować naukę z domu, głównie poprzez uczestniczenie w zajęciach online. Wielu rodziców również zaczęło pracować z domu i w efekcie spędzają oni obecnie więcej czasu z rodziną. Przymusowe, niemal ciągłe przebywanie ze sobą na ograniczonej przestrzeni może stanowić wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Z drugiej strony ważne jest, aby rodzice wiedzieli, co dzieje się w świecie ich dzieci, dlatego mogą wykorzystać ten czas na zacieśnianie więzi w rodzinie.

Na szczęście rodzice mają teraz o jedno zmartwienie mniej. Jak wynika z najnowszego raportu, opartego na zanonimizowanych danych zgromadzonych przez chmurę Kaspersky Security Network dotyczących użytkowników rozwiązania Kaspersky Safe Kids dla platform Windows oraz macOS, podczas lockdownu dzieci wykazywały mniejsze zainteresowanie grami na komputerach osobistych. W okresie marzec-maj 2020 r. zainteresowanie to konsekwentnie spadało w porównaniu z dwoma pierwszymi miesiącami roku.

Spadek zainteresowania grami na komputerach PC można wyjaśnić zwiększoną potrzebą wykorzystywania tych urządzeń do innych celów. Na przykład wygodniej jest uczyć się na komputerze niż na smartfonie. Dzieci, mimo że znaczną część czasu spędzają w domu, rozsądnie korzystają z komputerów i nie czują potrzeby zanurzenia się w gry wideo – powiedziała Anna Larkina, ekspertka ds. analizy zawartości WWW w firmie Kaspersky.

Eksperci z firmy Kaspersky podpowiadają, co zrobić, aby gry komputerowe stanowiły pozytywne doświadczenie dla dzieci podczas pandemii:

·  Zachęcaj dzieci, aby opowiadały o wszystkim, co je niepokoi lub sprawia, że nie czują się komfortowo, grając w gry. Pamiętaj, że nie wszystkie negatywne emocje mają negatywne konotacje. Czasem mogą wyjść dziecku na dobre. Na przykład gdy mu coś nie wychodzi, ale nadal próbuje zrobić to dobrze, wyrabia w sobie cierpliwość.

·  Jeśli zauważysz, że w okresie społecznej izolacji dziecko poświęca znacznie mniej czasu grom komputerowym, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego. Porozmawiaj z nim i spróbuj zrozumieć, z jakimi trudnościami się boryka. Sprawdź, czy nie jest przeciążone zadaniami szkolnymi: zbadaj, jak postrzega obecną sytuację.

·  Znalezienie czasu na wspólne granie wzmocni Waszą relację oraz pomoże Ci dowiedzieć się, co pociecha robi w czasie wolnym.

·  Zainstaluj rozwiązanie kontroli rodzicielskiej, takie jak Kaspersky Safe Kids, które pozwala rodzicom monitorować, co robią, oglądają i czego szukają online ich dzieci na różnych urządzeniach bez naruszania ich prywatności. Rozwiązanie to oferuje również przydatne rady, jak nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania online.

Szczegóły dotyczące wyników najnowszego badania firmy Kaspersky na temat bezpieczeństwa dzieci online są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/4SLE8.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
29.06.2020, 20:51 Anonymous
[url=http://mewkid.net/when-is-xicix/]Amoxicillin[/url] Amoxicillin 500mg Capsules xed.ernw.rzecznikprasowy.pl.xhc.ey http://mewkid.net/when-is-xicix/
29.06.2020, 21:14 Anonymous
[url=http://mewkid.net/when-is-xicix/]Amoxicillin 500 Mg[/url] Amoxicillin On Line iab.gqtw.rzecznikprasowy.pl.pbn.hc http://mewkid.net/when-is-xicix/

Dodaj komentarz:

Ile to jest 14 + 15:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wprowadza zintegrowane rozwiązanie ochrony punktów końcowych dla średnich firmKaspersky wprowadza zintegrowane rozwiązanie ochrony punktów końcowych dla średnich firm
Ponad tysiąc wystawionych na sprzedaż adresów URL kieruje użytkowników na niebezpieczne stronyPonad tysiąc wystawionych na sprzedaż adresów URL kieruje użytkowników na niebezpieczne strony
Aplikacje adware preinstalowane na smartfonachAplikacje adware preinstalowane na smartfonach
Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacjeKaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje
Kaspersky Hybrid Cloud Security chroni narzędzia do rozwoju oprogramowaniaKaspersky Hybrid Cloud Security chroni narzędzia do rozwoju oprogramowania
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wprowadza zintegrowane rozwiązanie ochrony punktów końcowych dla średnich firm
 
Ponad tysiąc wystawionych na sprzedaż adresów URL kieruje użytkowników na niebezpieczne strony
 
Aplikacje adware preinstalowane na smartfonach
 
Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje
 
Kaspersky Hybrid Cloud Security chroni narzędzia do rozwoju oprogramowania