Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 28 lutego 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47665)
AGD (207)
Biznes (5001)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1252)
Edukacja (1824)
Elektronika (977)
Film (119)
Finanse (1797)
Internet (3008)
Komputery (2495)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1224)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (268)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2470)
Polityka (370)
Praca i kariera (987)
Prawo (934)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1410)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

nowości budowlane


Decydent


Rzecznikprasowy.pl


Zespół SerwisPrawa.pl


Warszawska Gazeta


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Megatrendy bezpieczeństwa w 2020 r
Dodano: 06.11.2019, godzina: 12:38
Megatrendy bezpieczeństwa w 2020 r
Trendy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego zawsze ewoluują. A Security Industry Association , grupa handlowa, która koncentruje się na bezpieczeństwie fizycznym i cybernetycznym, uważa, że zidentyfikowała „megatrendy” bezpieczeństwa, które zdominują natychmiastowe i długoterminowe zmiany w międzynarodowym przemyśle bezpieczeństwa.

Według Security Industry Association po raz drugi z rzędu cyberbezpieczeństwo zostało zidentyfikowane jako dominujący trend kształtujący przemysł bezpieczeństwa fizycznego

i stanowiący poważny problem dla kadry kierowniczej pakietu C, nabywców rządowych, organizacji przedsiębiorstw, integratorów i innych. Następna jest sztuczna inteligencja, która zyskuje na znaczeniu wśród respondentów. W ubiegłym roku sztuczna inteligencja zajęła piąte miejsce, w tym roku jest na drugim miejscu, ponieważ specjaliści uważają, że sztuczna inteligencja będzie odgrywać rolę w wielu technologiach bezpieczeństwa.

Ponadto wielu respondentów wymieniło rozpoznawanie twarzy jako megatrend bezpieczeństwa. Chociaż jest to pierwszy rok, w którym rozpoznawanie twarzy znalazło się na liście, rozpoznawanie twarzy osiągnęło wysoką pozycję, zajmując trzecie miejsce w swoim debiucie. Inne nowości w rankingu megatrendów obejmują obawy o bezpieczeństwo narodowe i „tożsamość jako nowy obwód”.

Stowarzyszenie branży bezpieczeństwa twierdzi, że wybór megatrendów bezpieczeństwa w 2020 r. Opiera się na grupach fokusowych i ankietach, które odbyły się tej jesieni wśród liderów biznesu, członków stowarzyszeń i innych. Lista ma również na celu identyfikację potencjalnych czynników zakłócających bezpieczeństwo i innych trendów, które mogą mieć wyraźny wpływ na wiele firm.

Megatrendy bezpieczeństwa na 2020 r. Są w kolejności: wpływ cyberbezpieczeństwa na bezpieczeństwo fizyczne, sztuczną inteligencję, rozpoznawanie twarzy, prywatność danych, przetwarzanie w chmurze, obawy związane z bezpieczeństwem narodowym, łączność i Internet przedmiotów, rozwój siły roboczej, przejście do modeli usług i wreszcie tożsamość jako nowa obwód.

Raport Megatrends dotyczący bezpieczeństwa z 2019 r. Wykazał, że w miarę jak społeczeństwo w coraz większym stopniu łączy urządzenia i sieci, Internet Rzeczy wciąż zyskuje na znaczeniu. W tym raporcie Valerie Thomas, konsultant wykonawczy Securicon, cytuje, że przemysł bezpieczeństwa fizycznego musi „podnieść zasłonę i wyciągnąć tajemnicę z cyberbezpieczeństwa”. Dodała: „Twoja branża jest atakowana dość często przez ludzi, których nie rozumiesz. Wykorzystują technologię, którą tworzysz, aby zbliżyć się do danych klientów. ”

Jak wynika z tegorocznej ankiety, inteligentne technologie i trend IoT pozostaną destrukcyjne w nadchodzącym roku. Steve Schattmaier, dyrektor ds. Obsługi danych w firmie Johnson Controls, jasno stwierdził w zeszłorocznym raporcie, że między systemami cyfrowymi a fizycznymi jest niewiele światła dziennego i że należy dokładnie rozważyć bezpieczeństwo obu systemów, w miarę wzrostu zagrożeń dla podłączonych urządzeń bezpieczeństwa. „Są pewne kluczowe kroki, które należy podjąć wcześnie, aby umożliwić analitykę danych, niektóre rodzaje kokpitów menedżerskich i włączenie LoT. Istnieje odpowiedzialny plan działania, który należy opracować i zrozumieć, i musimy zacząć robić kroki w tym kierunku - powiedział.

Raport z 2019 r. Zawierał pewne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego urządzeń fizycznych:

 • Wyeliminuj domyślne hasła w sprzęcie i oprogramowaniu
 • Testuj i testuj produkty wewnętrznie i przez organizację zewnętrzną
 • Utwórz program do śledzenia i raportowania podatności na zagrożenia
  Poznaj oprogramowanie i oprogramowanie sprzętowe swojego sprzętu
 • Utwórz centrum zasobów bezpieczeństwa dla integratorów i klientów
 • Zaktualizuj swój program szkoleniowy w zakresie świadomości bezpieczeństwa wewnętrznego
  Uwzględnij cyberbezpieczeństwo w procesie rozwoju produktu
  Pamiętaj, że skuteczny program cybernetyczny jest procesem ciągłym

Oczekuje się również, że sztuczna inteligencja będzie nadal zakłócać bezpieczeństwo. Raport z 2019 r. Wykazał, że chociaż sztuczna inteligencja zapewnia bardziej „elastyczne, wnikliwe i coraz bardziej autonomiczne systemy”, sztuczna inteligencja nie zmniejszy natychmiast zadań związanych z bezpieczeństwem. „Zamiast tego będzie dostarczać mądrzejsze informacje profesjonalistom i respondentom. Sztuczna inteligencja w aplikacjach wideo jest oczywistą i natychmiastową szansą na bezpieczeństwo. W przypadku wideo sztuczna inteligencja stoi przed wyzwaniem generowania tak dużej ilości danych, których nie można skutecznie przejrzeć bez uczenia maszynowego wykonującego pewne prace przygotowawcze ”, stwierdzono w raporcie z 2019 r.

Odkrycia te są sprzeczne z tym, co powiedzieli specjaliści ds. Cyberbezpieczeństwa w Security Professionals Hope, że AI rozwiąże to, co oni . W tym poście opisaliśmy, w jaki sposób 65% ankietowanych dyrektorów ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego i IT uważa, że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe będą w stanie rozwiązać więcej problemów związanych z bezpieczeństwem niż ludzie. Badanie wykazało, że 64% respondentów nie wdrożyło jeszcze sztucznej inteligencji / uczenia maszynowego w swoich środowiskach.

Od dziesięcioleci mówi się o konwergencji bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego. Początkowo większość dyskusji dotyczyła ujednolicenia praw dostępu cyfrowego i fizycznego oraz śledzenia lokalizacji użytkowników w całym budynku. Podczas gdy takie wysiłki miały miejsce w niektórych większych organizacjach lub organizacjach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, rozwój Internetu Rzeczy, chmury, analityki danych i obliczeń brzegowych zbliża je do siebie bardziej niż kiedykolwiek.

„Cyberbezpieczeństwo ponownie znajduje się na szczycie listy megatrendów bezpieczeństwa na rok 2020. Przy zwiększonym ryzyku i częstotliwości cyberataków dzisiejsi integratorzy systemów i programiści pracują nad tym, aby upewnić się, że rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa spełniają lub przewyższają standardy przygotowania cyberprzestrzeni organizacji”, powiedział Scott Schafer , przewodniczący rady dyrektorów SIA. „SIA przewiduje również, że trendy sztucznej inteligencji i rozpoznawania twarzy będą miały ogromny wpływ na branżę w nadchodzących latach. Zarówno sztuczna inteligencja, jak i rozpoznawanie twarzy przeżywają wyraźne postępy technologiczne, a SIA będzie nadal śledzić wskaźniki adopcji technologii przez przemysł i konsumentów oraz nowe aplikacje dla tych dynamicznych megatrendów bezpieczeństwa. ”

Źródło: Bitdefender.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 18 + 12:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodzinyCo musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
 
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
 
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
FBI ostrzega przed możliwym szpiegowaniem za pośrednictwem inteligentnych telewizorów
 
Bezpieczne zakupy w Internecie