Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 20 września 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47455)
AGD (207)
Biznes (4969)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (966)
Film (119)
Finanse (1784)
Internet (2971)
Komputery (2471)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (615)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1167)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2435)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (930)
Reklama i PR (978)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1693)
Zwierzęta (83)
Życie (1397)
Inne (2668)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

floors


Signs.pl


Woman - News


Magazyn POC


Radio Travel


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Cyberincydenty u podwykonawców mogą mieć poważny wpływ na współpracujące z nimi firmy
Dodano: 04.02.2020, godzina: 12:04
Cyberincydenty u podwykonawców mogą mieć poważny wpływ na współpracujące z nimi firmy
Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Kaspersky pokazują, że niemal trzy czwarte firm stosujących określone zasady bezpieczeństwa w odniesieniu do wykorzystywania danych przekazywanych podmiotom zewnętrznym otrzymało rekompensatę po incydencie, którego ofiarą padli podwykonawcy.
Dla porównania, w przypadku organizacji podobnego rozmiaru, które nie stosują takich regulacji, odsetek ten wyniósł jedynie 22%.

Według badania firmy Gartner 71% organizacji posiada w swojej sieci więcej podmiotów zewnętrznych niż trzy lata temu – i tyle samo spodziewa się wzrostu ich liczby w ciągu kolejnych trzech lat. Aby umożliwić podwykonawcom wypełnienie swoich zobowiązań, firmy często udostępniają im swoje wrażliwe dane oraz zasoby IT.

Z raportu firmy Kaspersky wynika, że 79% przedsiębiorstw stosuje wobec partnerów i dostawców specjalne zasady i wytyczne określające sposób korzystania ze współdzielonych zasobów i danych, jak również ewentualne kary. Ich obawy są uzasadnione, ponieważ, jak pokazuje badanie, szkody spowodowane incydentami szacuje się średnio na 2,57 milionów dolarów, przy czym wśród trzech najkosztowniejszych problemów dla przedsiębiorstw znajdują się incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych. Badacze z firmy Kaspersky wykryli dotychczas wiele wyrafinowanych ataków na łańcuch dostaw, w tym atak ShadowPad.

Jedną z głównych korzyści stosowania zasad bezpieczeństwa wobec podmiotów zewnętrznych jest rozwiązanie kwestii związanych z konsekwencjami poprzez określanie obszarów odpowiedzialności dla obu współpracujących organizacji. Zwiększa to szanse otrzymania przez firmę odszkodowania od dostawcy, który stał się punktem wejścia ataku. 71% przedsiębiorstw stosujących wytyczne wobec podmiotów zewnętrznych potwierdziło otrzymanie rekompensaty pieniężnej po incydencie, podczas gdy w przypadku firm niestosujących żadnych regulacji odsetek ten wyniósł 22%.

Porady bezpieczeństwa

Eksperci z firmy Kaspersky zalecają następujące środki bezpieczeństwa, które pozwolą uchronić się przed atakami na łańcuch dostaw:

  1. Regularnie aktualizuj listę partnerów i dostawców, a także dane, do których mogą mieć dostęp. Dopilnuj, aby mieli oni dostęp wyłącznie do zasobów, które są im niezbędne do wykonania swojej pracy. Upewnij się, że organizacje, które nie współpracują z Twoją firmą, są wyłączone z dostępu oraz korzystania z Twoich wewnętrznych danych oraz zasobów.
  2. Przedstaw wszystkim podmiotom zewnętrznym wymogi, do których powinni się zastosować – łącznie z praktykami w zakresie bezpieczeństwa.
  3. Firma Kaspersky oferuje rozwiązanie Kaspersky Anti Targeted Attack potrafiące wykrywać na wczesnym etapie zaawansowane ataki, którym udało się obejść rozwiązania zapewniające ochronę ograniczoną do sieci firmowych, w tym ataki na łańcuch dostaw.
Informacje dotyczące badania

„Kaspersky Global Corporate IT Security Risks Survey” to globalne badanie prowadzone od 9 lat, które obejmuje osoby podejmujące decyzje w firmach w zakresie IT. Przeprowadzono łącznie 4 958 wywiadów w 23 państwach. Respondentów zapytano o stan bezpieczeństwa IT w swoich organizacjach, rodzaje zagrożeń, z jakimi mają do czynienia, oraz kosztami ponoszonymi w związku z atakami. Badanie objęło następujące regiony: Ameryka Łacińska, Europa, Ameryka Północna, region Azji i Pacyfiku, Japonia, Rosja oraz Bliski Wschód, Turcja oraz Afryka. Pełne wyniki badania są dostępne na stronie https://kas.pr/qa51.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 13 + 19:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Biurokracja główną barierą dla inicjatyw cyberbezpieczeństwa w przemyśleBiurokracja główną barierą dla inicjatyw cyberbezpieczeństwa w przemyśle
Cybergangi aktywnie atakują stacje robocze i serwery oparte na systemie LinuxCybergangi aktywnie atakują stacje robocze i serwery oparte na systemie Linux
Liczba ataków DDoS na zasoby edukacyjne zwiększyła się tej wiosny o ponad 350%Liczba ataków DDoS na zasoby edukacyjne zwiększyła się tej wiosny o ponad 350%
Kaspersky - nowy kurs online na temat szukania zagrożeń przy użyciu YARAKaspersky - nowy kurs online na temat szukania zagrożeń przy użyciu YARA
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2021Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2021
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Biurokracja główną barierą dla inicjatyw cyberbezpieczeństwa w przemyśle
 
Cybergangi aktywnie atakują stacje robocze i serwery oparte na systemie Linux
 
Liczba ataków DDoS na zasoby edukacyjne zwiększyła się tej wiosny o ponad 350%
 
Kaspersky - nowy kurs online na temat szukania zagrożeń przy użyciu YARA
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2021