Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 20 września 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47455)
AGD (207)
Biznes (4969)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (966)
Film (119)
Finanse (1784)
Internet (2971)
Komputery (2471)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (615)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1167)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2435)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (930)
Reklama i PR (978)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1693)
Zwierzęta (83)
Życie (1397)
Inne (2668)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

sensors


dom.pl, modny-dom.pl


Itezone


Lepszypoznan.pl


IAR


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Diversity Power: moc różnorodności w Credit Agricole
Dodano: 27.05.2020, godzina: 18:09
Diversity Power: moc różnorodności w Credit Agricole
Credit Agricole ruszył z wewnętrzną akcją edukacyjną dotyczącą tematu różnorodności: Diversity Power. Warsztaty online, filmy z pracownikami, promocja Karty i Polityki Różnorodności to część inicjatyw, które mają na celu podkreślenie znaczenia różnorodności w banku.

Różnorodność jest cenną wartością dla biznesu, wzbogaca go, otwiera i stawia przed nim nowe wyzwania. Dla banku Credit Agricole, który należy do grupy finansowej funkcjonującej w 47 krajach świata, różnorodność jest niezwykle istotna. To wspólne doświadczenie ludzi różnych narodowości, poglądów, wierzeń, płci. W Polsce podejście banku do tego tematu opisuje przyjęta, na początku 2020 r., Polityka Różnorodności Credit Agricole Bank Polska, która precyzuje rozumienie przez bank różnorodności, a także określa podstawowe zasady zarządzania tym obszarem w banku i jego zobowiązania.

Maj, ogłoszony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Miesiącem Różnorodności to także inicjatywy podkreślające wagę różnorodności w Credit Agricole. W firmowym intranecie ruszył projekt Diversity Power (Moc Różnorodności), który oferuje pracownikom różne aktywności oraz wiedzę, pozwalającą otworzyć się na temat różnorodności i zobaczyć, że każdy jest wyjątkowy. Promowane są wartości zawarte w Karcie Różnorodności, której bank jest Sygnatariuszem od 2018 r., oraz w Polityce Różnorodności.

- Różnorodność w kontekście odpowiedzialnego biznesu i w odniesieniu do osób wewnątrz organizacji oraz poza nią oznacza wielość ich doświadczeń, kompetencji i oczekiwań. Różnice te wynikają z indywidualnych cech każdej osoby, w szczególności takich jak: płeć, wiek, stan zdrowia i stopień sprawności fizycznej oraz psychicznej, rasa, narodowość, pochodzenie etniczne, religia, wyznanie, bezwyznaniowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, orientacja psychoseksualna, tożsamość płciowa, status rodzinny, styl życia, okres i forma zatrudnienia lub typ współpracy – przeczytamy w dokumencie Polityka Różnorodności Credit Agricole Bank Polska.

Pracownicy banku przygotowali specjalne filmy dystrybuowane w sieci z hasłami, zwracającymi uwagę na to jak ważna jest różnorodność. Jean-Bernard Mas, Senior Country Officer Credit Agricole w Polsce i I Wiceprezes Zarządu podkreślił, że różnorodność zespołów managerskich zwiększa zysk firmy o 19 proc. dzięki innowacjom. Z kolei Beata Janczur, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialna za HR zaznaczyła, że wyniki organizacji różnorodnych kulturowo są o 35 proc. wyższe.

Bardzo ważnym jest, aby różnorodności przyglądać się z wielu stron. Dlatego Credit Agricole podejmuje działania mające na celu integrację osób niepełnosprawnych z otoczeniem, umożliwienie im interakcji i sprawnego funkcjonowania w codzienności. Tym samym bank promuje cenną różnorodność funkcjonalną. Nie tylko wspiera instytucje pomagające osobom o różnym stopniu sprawności, ale także dba, aby klienci ze specjalnymi potrzebami byli obsłużeni kompleksowo i z szacunkiem. Już w czerwcu, w ramach Diversity Power, odbędą się specjalne warsztaty online, podczas których pracownicy banku zapoznają się z językiem równościowym i narzędziami reagowania na mikro agresje wobec grup mniejszościowych. Dodatkowo będą oni mieli szansę porozmawiać o stereotypach, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne. Warsztaty przygotowane są we współpracy z wrocławskim Stowarzyszeniem Diversja.

Szacunek do różnorodności jest nie tylko wartością, ale jest przede wszystkim odpowiedzią na dyskryminację. W 2019 r. Komisja Europejska przeprowadziła badania dotyczące dyskryminacji w UE. Wyniki pokazały, że 17 proc. Europejczyków spotkało się z dyskryminacją lub z nękaniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających badanie. Największa dyskryminacja dotyczyła osób o innej orientacji seksualnej (58 proc.), osób niepełnosprawnych (52 proc.), Romów (49 proc.) i osób o innej narodowości (40 proc.) lub religii (38 proc.). Wg. danych z 2018 r. co trzeci Polak doświadcza dyskryminacji w miejscu pracy. Najczęstszymi przyczynami dyskryminacji są wiek i płeć. Nierówności często prowadzą do łamania praw a także do przemocy. Dlatego tak ważne jest, aby dostrzec w każdym człowieku odbicie siebie, aby niezależnie od różnic traktować z siebie z szacunkiem. Przede wszystkim, by czerpać z mozaiki różnorodności, w życiu prywatnym oraz zawodowym i w tym duchu rozwijać m.in. biznesy.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
31.05.2020, 18:35 Anonymous
Postingan yang bagus sekali. Aye sangat menyukainya.
Terima kasih ya. Buka juga web sederhana http://thestylexplorer.com ya.
31.05.2020, 18:35 Anonymous
Postingan yang bagus sekali. Aye sangat menyukainya.
Terima kasih ya. Buka juga web sederhana http://thestylexplorer.com ya.
31.05.2020, 18:35 Anonymous
Postingan yang bagus sekali. Aye sangat menyukainya.
Terima kasih ya. Buka juga web sederhana http://thestylexplorer.com ya.
31.05.2020, 18:35 Anonymous
Postingan yang bagus sekali. Aye sangat menyukainya.
Terima kasih ya. Buka juga web sederhana http://thestylexplorer.com ya.

Dodaj komentarz:

Ile to jest 16 + 18:


 

O AUTORZE
  
Credit Agricole
www.credit-agricole.pl

Firma

Przemyslaw Przybylski
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Credit Agricole partnerem konkursu animacji - Timecode Akcja AnimacjaCredit Agricole partnerem konkursu animacji - Timecode Akcja Animacja
Credit Agricole wydłuża godziny pracy placówekCredit Agricole wydłuża godziny pracy placówek
Credit Agricole nagradza klientów z kontem specjalnymi ofertami kredytu gotówkowegoCredit Agricole nagradza klientów z kontem specjalnymi ofertami kredytu gotówkowego
Credit Agricole włącza się do gry ze specjalną ofertą dla graczyCredit Agricole włącza się do gry ze specjalną ofertą dla graczy
Credit Agricole znajdzie dla ciebie czas, kiedy zechcesz – zarezerwuj wizytę przez BooksyCredit Agricole znajdzie dla ciebie czas, kiedy zechcesz – zarezerwuj wizytę przez Booksy
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Credit Agricole partnerem konkursu animacji - Timecode Akcja Animacja
 
Credit Agricole wydłuża godziny pracy placówek
 
Credit Agricole nagradza klientów z kontem specjalnymi ofertami kredytu gotówkowego
 
Credit Agricole włącza się do gry ze specjalną ofertą dla graczy
 
Credit Agricole znajdzie dla ciebie czas, kiedy zechcesz – zarezerwuj wizytę przez Booksy