Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 18 maja 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47814)
AGD (207)
Biznes (5018)
Budownictwo (2139)
Dom (1539)
Dziecko (1252)
Edukacja (1827)
Elektronika (981)
Film (121)
Finanse (1811)
Internet (3040)
Komputery (2520)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1225)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1170)
Muzyka (269)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2499)
Polityka (370)
Praca i kariera (989)
Prawo (937)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (841)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1702)
Zwierzęta (83)
Życie (1417)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

glospolonii.com


InfoON


CBCK


www.motofakty.pl


turystyka.wp.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Era ściśle wycelowanych ataków ransomware: olbrzymi wzrost w okresie 2019-2020 r.
Dodano: 26.04.2021, godzina: 15:16
Era ściśle wycelowanych ataków ransomware: olbrzymi wzrost w okresie 2019-2020 r.
W okresie od 2019 r. do 2020 r. liczba użytkowników produktów firmy Kaspersky stanowiących cel ukierunkowanych ataków ransomware, w ramach których cyberprzestępcy wyłudzają pieniądze od korporacji i organizacji publicznych, zwiększyła się o niemal 770%.
Wzrostowi temu towarzyszył 29% spadek łącznej liczby użytkowników, którzy stanowili cel dowolnego rodzaju oprogramowania ransomware, a WannaCry nadal stanowił najpopularniejszą rodzinę takich szkodników. To jedne z najistotniejszych ustaleń zawartych w raporcie firmy Kaspersky dotyczącym krajobrazu ransomware w latach 2019-2020.

Ransomware – zagrożenie szyfrujące ważne informacje i żądające okupu w zamian za przywrócenie dostępu – zostało nagłośnione w drugiej dekadzie XXI wieku po incydentach wywołanych przez szkodniki WannaCry oraz Cryptolocker. Zaatakowały one dziesiątki tysięcy użytkowników, często żądając od ofiar stosunkowo niewielkiej kwoty za zwrot plików. Z biegiem lat liczba takich kampanii ulegała spadkowi. W okresie od 2019 do 2020 roku łączna liczba użytkowników, którzy zetknęli się z oprogramowaniem ransomware na wszystkich platformach, zmniejszyła się o 29% – z ponad 1,5 mln do niemal 1,1 mln. Niestety na tle ogólnego spadku znacznie wzrósł udział ataków ukierunkowanych mających na celu wyłudzanie okupu z użyciem specjalnie przygotowanych szkodliwych narzędzi.

Celami cyberprzestępców przeprowadzających takie ataki najczęściej są korporacje, agencje rządowe i samorządowe, jak również organizacje służby zdrowia, urzędy i inne podmioty o istotnym znaczeniu. Ataki te charakteryzują się znacznie większym wyrafinowaniem (włamanie do sieci, rekonesans, cierpliwe oczekiwanie na odpowiedni moment itd.) oraz dają cyberprzestępcom znacznie większe korzyści.

W okresie od 2019 do 2020 r. liczba użytkowników, którzy zetknęli się z atakami ukierunkowanymi z wykorzystaniem ransomware, wzrosła o około 767%.

Do najaktywniejszych rodzin oprogramowania ransomware ukierunkowanego w badanym okresie należy zaliczyć Maze, niesławny cybergang odpowiadający za kilka głośnych incydentów, jak również RagnarLocker — grupę, o której również było głośno. Obie rodziny zapoczątkowały trend wykradania danych obok ich szyfrowania oraz wysyłaniem gróźb ujawnienia poufnych informacji w przypadku odmowy zapłaty okupu. W podobnych incydentach uczestniczył także gang WastedLocker. W wielu takich przypadkach szkodliwe oprogramowanie jest przygotowywane specjalnie z myślą o określonym celu.

Mimo wzrostu liczby ataków ukierunkowanego oprogramowania ransomware użytkownicy nadal najczęściej stanowią cel WannaCry, dobrze znanego trojana wymuszającego okup, który po raz pierwszy pojawił się w 2017 r. i spowodował szkody wynoszące co najmniej 4 miliardy dolarów w 150 krajach. 22% użytkowników, którzy zetknęli się z oprogramowaniem ransomware w 2019 r., trafili właśnie na WannaCry; w 2020 r. ich odsetek spadł do 16%.

Krajobraz oprogramowania ransomware uległ sporemu przeobrażeniu od czasu, gdy w społeczności związanej z bezpieczeństwem po raz pierwszy zrobiło się głośno o tym zagrożeniu. Szeroko zakrojone kampanie wymierzone w zwykłych użytkowników będą prawdopodobnie spotykane coraz rzadziej, co nie oznacza, że mogą się oni czuć bezpieczni. Tego rodzaju ataki będą prawdopodobnie nadal głównie wymierzone w firmy oraz duże organizacje, co oznacza, że będą stawały się coraz bardziej wyrafinowane i destrukcyjne. Dlatego niezwykle istotne jest, aby firmy stosowały kompleksowe praktyki bezpieczeństwa w celu ochrony swoich danych – powiedział Fiedor Sinicyn, badacz ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

Pełny raport wykorzystany w tej informacji prasowej jest dostępny na stronie https://r.kaspersky.pl/BH9QY.

Informacje na temat historii oprogramowania ransomware znajdują się na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kaspersky Daily: https://kas.pr/ctx8.

Porady bezpieczeństwa

Eksperci z firmy Kaspersky zalecają następujące działania pozwalające ochronić firmę przed oprogramowaniem ransomware:

  1. Aktualizuj oprogramowanie na wszystkich urządzeniach, z których korzystasz, aby uniemożliwić oprogramowaniu ransomware wykorzystanie luk w zabezpieczeniach.
  2. Skoncentruj swoją strategię obrony na wykrywaniu penetracji sieci oraz wyprowadzania danych do internetu. W celu wykrycia połączeń cyberprzestępczych zwracaj szczególną uwagę na ruch wychodzący.
  3. Regularnie twórz kopie zapasowe danych. Zadbaj o to, aby w razie potrzeby mieć szybki dostęp do takiej kopii.
  4. Przeprowadź audyt cyberbezpieczeństwa swoich sieci i skoryguj wszelkie słabe punkty.
  5. Wyjaśnij pracownikom, że mogą paść ofiarą oprogramowania ransomware za pośrednictwem wiadomości phishingowej, podejrzanej strony internetowej lub zainfekowanego oprogramowania pobranego z nieoficjalnych źródeł. Zadbaj o to, aby personel był zawsze czujny, i sprawdzaj jego wiedzę poprzez testy. Nie bagatelizuj wagi szkoleń pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa.
  6. Zadbaj o należytą ochronę wszystkich punktów końcowych.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci


KOMENTARZE
01.05.2021, 20:30 Anonymous
Hi rzecznikprasowy.pl Owner,

Do you want to know the Secrets To Mastering Internet Lead Conversion?

I spent the last 10+ years generating, calling and closing Internet leads. I will be sharing my decade long conversion code for you to copy during this new, free webinar!
During the webinar, I will show you:

Every business needs to capture more leads, create more appointments, and close more deals.

If you commit to mastering the content in this session, you will earn more money immediately– not in six months or a year, but literally as soon as you put your new knowledge to work. I have used this method on 1,000's of Internet leads of all price points.

If you want Internet leads, I have the key to CONVERTING them. Hope you can make it... https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

If getting more Hot Phone Leads is a part of your business plan (and why wouldn't it be?), I've got great news for you.

1. 12 ways to generate seller leads
2. How to get seller leads on the phone
3. What to say on the phone so you get instant sales
4. The Key to SMS Marketing
5 Never Cold Call Again
6. Better leads = Faster conversions
7. The four keys to inside sales success
8. The 10 steps to a perfect sales call with an Internet lead

More than 7,000 people have already registered. The last time I did a webinar with Top Producers, hundreds of people got locked out and could only watch the replay. Get your spot now and tune in early!

==> Save my spot https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

We've become obsessed with making sure our clients are converting the leads we generate for them.

How much are you getting back in commissions compared to how much are you spending on advertising? But what is even better than a great ROI is a quick ROI. During this live webinar I will show you how we can help you generate higher quality leads that are easier to convert, fast.

==> Register at https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

Your #1 Fan,
Linda Miller
Be there or be square.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=rzecznikprasowy.pl
01.05.2021, 21:58 Anonymous
Hi rzecznikprasowy.pl Owner,

Do you want to know the Secrets To Mastering Internet Lead Conversion?

I spent the last 10+ years generating, calling and closing Internet leads. I will be sharing my decade long conversion code for you to copy during this new, free webinar!
During the webinar, I will show you:

Every business needs to capture more leads, create more appointments, and close more deals.

If you commit to mastering the content in this session, you will earn more money immediately– not in six months or a year, but literally as soon as you put your new knowledge to work. I have used this method on 1,000's of Internet leads of all price points.

If you want Internet leads, I have the key to CONVERTING them. Hope you can make it... https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

If getting more Hot Phone Leads is a part of your business plan (and why wouldn't it be?), I've got great news for you.

1. 12 ways to generate seller leads
2. How to get seller leads on the phone
3. What to say on the phone so you get instant sales
4. The Key to SMS Marketing
5 Never Cold Call Again
6. Better leads = Faster conversions
7. The four keys to inside sales success
8. The 10 steps to a perfect sales call with an Internet lead

More than 7,000 people have already registered. The last time I did a webinar with Top Producers, hundreds of people got locked out and could only watch the replay. Get your spot now and tune in early!

==> Save my spot https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

We've become obsessed with making sure our clients are converting the leads we generate for them.

How much are you getting back in commissions compared to how much are you spending on advertising? But what is even better than a great ROI is a quick ROI. During this live webinar I will show you how we can help you generate higher quality leads that are easier to convert, fast.

==> Register at https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

Your #1 Fan,
Linda Miller
Be there or be square.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=rzecznikprasowy.pl

Dodaj komentarz:

Ile to jest 0 + 20:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wykrywa kolejnego brazylijskiego trojana bankowego atakującego na skalę globalnąKaspersky wykrywa kolejnego brazylijskiego trojana bankowego atakującego na skalę globalną
Kaspersky rzuca nieco światła na ekosystem cyberprzestępczyKaspersky rzuca nieco światła na ekosystem cyberprzestępczy
Liczba ataków DDoS w I kwartale 2021 r. wraca do poziomu sprzed lockdownuLiczba ataków DDoS w I kwartale 2021 r. wraca do poziomu sprzed lockdownu
Nowe spotkanie online z cyklu „GReAT Ideas”Nowe spotkanie online z cyklu „GReAT Ideas”
Operacja TunnelSnake: nowy rootkit pozwala kontrolować firmy w Azji i AfryceOperacja TunnelSnake: nowy rootkit pozwala kontrolować firmy w Azji i Afryce
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wykrywa kolejnego brazylijskiego trojana bankowego atakującego na skalę globalną
 
Kaspersky rzuca nieco światła na ekosystem cyberprzestępczy
 
Liczba ataków DDoS w I kwartale 2021 r. wraca do poziomu sprzed lockdownu
 
Nowe spotkanie online z cyklu „GReAT Ideas”
 
Operacja TunnelSnake: nowy rootkit pozwala kontrolować firmy w Azji i Afryce