Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 28 września 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47928)
AGD (207)
Biznes (5043)
Budownictwo (2140)
Dom (1539)
Dziecko (1255)
Edukacja (1830)
Elektronika (983)
Film (121)
Finanse (1828)
Internet (3054)
Komputery (2529)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1226)
Media (616)
Moda i Styl (1005)
Motoryzacja (1171)
Muzyka (270)
Nieruchomości (1012)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2512)
Polityka (370)
Praca i kariera (992)
Prawo (940)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (841)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1202)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1704)
Zwierzęta (83)
Życie (1425)
Inne (2678)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (102)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Kurier Brzeski


CBCK


Projektoskop.pl


NBI


MotoFocus


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Identity&Digital Protection od Europ Assistance
Dodano: 13.08.2021, godzina: 12:53
Identity&Digital Protection od Europ Assistance
Każdego dnia świat stoi w obliczu różnych zagrożeń cybernetycznych, a atak hakerski następuje średnio co 39 sekund. Chociaż na co dzień słyszy się o atakach na instytucje, organizacje, polityków lub znane osoby, celem przestępców może paść każdy z nas. Jak skutecznie chronić się przed tego typu działaniami?

Od wielu lat mówi się o niewidzialnym zagrożeniu, jakim jest cyberprzestępczość. Zmiany, jakie przyniosła pandemia, w tym praca zdalna na szeroką skalę i szybka transformacja cyfrowa, stanowią jeszcze większy potencjał dla cyberprzestępców. Z dnia na dzień większość naszego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego przeniosła się do internetu. Telemedycyna, praca w systemie home office, zwiększony ruch na platformach e-commerce – z jednej strony rozwój technologii pozwala na niezwykły postęp, ale z drugiej strony stanowi kolejne, potencjalne źródła ataków dla cyberprzestępców. Dane pokazują, że podczas pandemii czterokrotnie wzrosła liczba cyberataków. Szacuje się, że do 2025 roku koszty globalnej cyberprzestępczości osiągną poziom $ 10.5 biliona rocznie.

Jak wynika z badania Europ Assistance “Cyber &Digital Protecion” przeprowadzonego w 2019 roku, 47% osób boi się kradzieży tożsamości, a 45% respondentów nie wiedziałaby co zrobić w sytuacji cyberataku.

Ochrona i wsparcie przed cyberzagrożeniami

Szkody pochodzące z kradzieży tożsamości mogą być kosztowne i długotrwałe. Fachowa pomoc zarówno w zapobieganiu tym przestępstwom, jak i poradzeniu sobie z konsekwencjami, może zmniejszyć obawy i zapewnić poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.

Europ Assistance Polska oferuje specjalny produkt Identity&Digital Protection, który został przygotowany specjalnie z myślą o bezpieczeństwie klienta indywidualnego i odpowiada najważniejszym obawom i potrzebom związanym z zagrożeniami w świecie wirtualnym.

Pomimo rozwoju internetu i coraz większej digitalizacji usług, świadomość zagrożeń, jakie mogą pojawić się w wirtualnym świecie, jest ciągle niewystarczająca. Większość osób ma mylne przekonanie, że w sieci jest bezpieczna, a problem cyberzagrożeń jej nie dotyczy. Warto jednak ubezpieczyć się na taką okoliczność, gdyż jej skutki mogą być bardzo dotkliwe. Europ Assistance posiada ofertę wychodzącą naprzeciw realnym i rosnącym zagrożeniom oraz gwarantującą poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Produkt zapewnia dostęp i możliwość zalogowania do specjalnej cyfrowej platformy ochrony tożsamości pozwalającej na: zapobieganie, monitorowanie, alertowanie o zagrożeniach cybernetycznych, a także wsparcie informacyjne w przypadku zagrożenia kradzieżą tożsamości. Usługa prewencji zapewnia dostęp do oprogramowania uzupełniającego (phishblock, data scrambler, secure browsing) działanie standardowych programów antywirusowych. Klient otrzymuje Zestaw do pobrania z trzema prostymi do zainstalowania komponentami, które zapewniają dodatkową ochronę. Z kolei usługa monitoringu, pozwala na regularne monitorowanie danych, które klienci chcą chronić w sieci publicznej oraz tzw. dark web. Produkt daje również dostęp do notyfikacji  o zagrożeniu w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności oraz comiesięczne raporty o stanie ryzyka. W przypadku wykrycia podejrzanych działań Klient jest informowany za pośrednictwem wiadomość SMS i email. Klient może również na bieżąco sprawdzać status ryzyka w swoim panelu w portalu internetowym.

Ponadto produkt gwarantuje dostęp do specjalnej infolinii assistance 24/7. W przypadku cyberataku lub kradzieży tożsamości klienci mogą skontaktować się z Centrum Operacyjnym, aby uzyskać pomoc dotyczącą działań, jakie należy podjąć.

Dodatkowo w ramach ochrony cybernetycznej firma oferuje szereg dodatkowych świadczeń np. zdalną pomoc informatyczna (instalacja oprogramowania, usuwanie złośliwego oprogramowania – zdalny pulpit), odzyskiwanie utraconych danych, wsparcie w ochronie reputacji internetowej czy pomoc psychologa  dla ubezpieczonego i osób bliskich w sytuacjach kryzysowych związanych z cybermobbingiem.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 12:


 

O AUTORZE
  
Europ Assistance Polska
www.europ-assistance.pl

Firma

Europ Assistance Polska
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Ubezpieczenie na górskim szlakuUbezpieczenie na górskim szlaku
Wakacje 2021 z assistanceWakacje 2021 z assistance
Urlop za pół miliona złotych.Czyli jak uniknąć wysokich kosztów pomocy medycznej za granicą.Urlop za pół miliona złotych.Czyli jak uniknąć wysokich kosztów pomocy medycznej za granicą.
Z polisą w tornistrzeZ polisą w tornistrze
Europ Assistance z ubezpieczeniem “Auto szyby”Europ Assistance z ubezpieczeniem “Auto szyby”
 
Zobacz wszystkie »