Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 28 lutego 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47665)
AGD (207)
Biznes (5001)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1252)
Edukacja (1824)
Elektronika (977)
Film (119)
Finanse (1797)
Internet (3008)
Komputery (2495)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1224)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (268)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2470)
Polityka (370)
Praca i kariera (987)
Prawo (934)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1410)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

MP.pl


ARTSMART Izabela Żylińska


W Piekarni, W Cukierni


mediaNews


wnp.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Jak nie dać się oszukać podczas świątecznego szaleństwa
Dodano: 03.12.2019, godzina: 11:06
Jak nie dać się oszukać podczas świątecznego szaleństwa
Sezon świąteczny nabiera rozpędu, podobnie jak coroczny wzrost cyberprzestępczości w tym okresie. Podczas gdy darczyńcy prezentów przeszukują internet w poszukiwaniu najlepszych ofert, cyberprzestępcy wkładają dodatkową pracę, aby czerpać zyski z szaleństwa zakupów świątecznych.

Naukowcy zajmujący się cyberbezpieczeństwem informują, że ten coroczny cykl oszustw ugruntował się w ostatnich latach. Złoczyńcy zawsze podążają za pieniędzmi, a kiedy przechodzimy do Czarnego piątku i Cybernetycznego poniedziałku, pieniądze nieuchronnie przelewają się na kanały zakupów online.

„Cyberprzestępcy żerują podczas zakupów w okresie świątecznym,” badacz bezpieczeństwa Emily Wilson terbu Labs powiedział Credit Union Times w niedawnym raporcie . „Zgiełk transakcji i nietypowe wzorce zakupów stwarzają niezliczone możliwości przechwytywania danych dotyczących płatności i prób dokonywania nieuczciwych transakcji”

Cyberprzestępcy chcą ugryźć kawałek zysku za pomocą różnych metod ataku, w tym:

Wyłudzanie informacji

Wyłudzanie informacji ma roczny skok w okresie świątecznym, a ten rok staje się wyjątkowo zły. Te ostatnie badaniawykazują, że stosowanie ecommerce phishingowych adresów w tym roku podwoiła się w stosunku do roku poprzedniego.

Oszustwa promocyjne i podszywanie się pod domeny

Wiele prób wyłudzania informacji jest połączonych z bardzo przekonującymi oszustwami podszywania się pod domeny, które podszywają się pod rzeczywiste operacje e-commerce. Wiele z nich jest również związanych z podszywaniem się w mediach społecznościowych i zwykle promują „bezkonkurencyjne” oferty i poczucie pilności dzięki „ograniczonym czasowo ofertom”, które przekonują konsumentów do podzielenia się szczegółami płatności.

Dane logowania

Przestępcy pracują w pocie czoła, aby kierować automatycznymi botami w celu przeprowadzania ataków polegających na wypełnianiu danych uwierzytelniających, które próbują skraść dane uwierzytelniające skradzione z jednej witryny na wielu innych stronach, na wypadek gdyby ofiara ponownie wykorzystała hasła. Według naukowców z Radware, te złe boty przeprowadzające próby przejęcia konta osiągają swój szczyt tuż przed Czarnym Piątkiem w ramach przygotowań do sezonu wakacyjnego – boty zwykle stanowią 96,6% ruchu w sklepach w tym czasie. Zwykle stosunek ludzi do złych botów na stronach logowania wynosi od 2 do 1 w normalny dzień, ale tuż przed świętami, które trwają od 1 do 20.

Oszustwo reklamowe

Po tym, jak napastnicy zgromadzą wiele kont i zaczną zarabiać na oszustwach związanych z kartami, przenoszą aktywność botów do innego lukratywnego miejsca – do reklam. Według Radware, atak oszustw reklamowych zwykle następuje tuż po Cybernetycznym poniedziałku. W ubiegłym roku sprzedawca reklam Pixalate stwierdził, że oszustwa reklamowe wzrosły o 24% w czasie okresu świątecznego.

Ataki Magecart Szumowanie
Ataki Monlinestały się bardzo popularne wśród przestępców, ponieważ wykorzystują luki w platformach płatniczych, takich jak Magneto, do zbierania informacji o kartach płatniczych konsumentów. Przestępcy już zacierają ręce na myśl o ogromnej skali zarobku.

Oszustwa charytatywne

Rządowi eksperci w amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) niedawno wydali ogólne ostrzeżenie przed oszustwami i złośliwymi kampaniami cybernetycznymi. Jednym z zapomnianych oszustw, na które zwracali uwagę, były oszustwa charytatywne. Agencja ostrzegła konsumentów, aby „sprawdzali autentyczność organizacji charytatywnej przed przekazaniem darowizn”.

Źródło: Bitdefender.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 9 + 3:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodzinyCo musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Agrobiznes też przenosi się do internetu. Unikalna internetowa platforma Agralan do handlu...
 
Płać jednym ruchem ręki z Credit Agricole
 
Zostań e-Senior Konsultantem z Credit Agricole
 
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
 
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci