Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 28 lutego 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47665)
AGD (207)
Biznes (5001)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1252)
Edukacja (1824)
Elektronika (977)
Film (119)
Finanse (1797)
Internet (3008)
Komputery (2495)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1224)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (268)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2470)
Polityka (370)
Praca i kariera (987)
Prawo (934)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1410)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

W-A.PL


www.dom.eu


ARTSMART Izabela Żylińska


Cyfrowa Polska


SZ, PS, KS, DWW


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

TikTok szpieguje dla Chin?
Dodano: 06.12.2019, godzina: 11:59
TikTok szpieguje dla Chin?
Pozew twierdzi, że TikTok wysyła filmy użytkowników na chińskie serwery w celu inwigilacji. Student z Palo Alto w Kalifornii pozywa TikTok za rzekome wykorzystywanie swojego oprogramowania do nadzoru, zaprojektowanego do zbierania danych osobowych, w tym danych biometrycznych, i wysyłania ich do Chin z powodów innych niż reklama.

TikTok, szybko rozwijająca się aplikacja społecznościowa z 1,5 miliardem użytkowników na całym świecie, pozwala użytkownikom tworzyć krótkie filmy muzyczne i synchronizować ruchy warg, a także krótkie filmy z zapętleniem podobne do aplikacji Boomerang. Jednak „lekka zabawa TikToka wiąże się z dużymi kosztami”, jak wynika z dokumentów zbiorowych złożonych w sądzie w północnej części Kalifornii w zeszłym tygodniu.

„Jednak użytkownicy nie wiedzą, że TikTok zawiera również chińskie oprogramowanie do nadzoru”, twierdzi pozywający. „TikTok potajemnie odkurzył i przesłał na serwery w Chinach ogromne ilości prywatnych danych użytkowników, które można wykorzystać do identyfikacji, profilowania oraz śledzenia lokalizacji i działań użytkowników w Stanach Zjednoczonych teraz i w przyszłości.”

Według powoda, Misty Honga, aplikacja potajemnie przenosi projekty filmów, które nigdy nie były przeznaczone do publikacji, bez wiedzy i zgody użytkownika.

Prawnicy Hong twierdzą, że TikTok zbiera dane osobowe, zanim jego użytkownicy zapiszą lub udostępną swoje filmy, w tym kontakty telefoniczne i sieci społecznościowe, adresy e-mail, adresy IP i dane lokalizacji. Co bardziej niepokojące, TikTok ma dostęp do biometrycznych danych użytkowników, ponieważ rejestruje twarze użytkowników. Jednak, jak wynika z pozwu, TikTok nie informuje użytkowników, że przechwycił ich prywatne filmy i identyfikatory biometryczne.

Gdy użytkownicy TikTok klikną przycisk „Dalej”, ale zanim klikną przycisk „Zapisz” lub „opublikuj”, ich filmy są rzekomo przenoszone do domen należących do TikTok w Chinach.

Co ciekawe, Hong twierdzi również, że zainstalował aplikację TikTok, ale nigdy nie utworzył konta. Jednak, jak twierdzi pozywający, TikTok i tak ją dla niego stworzył. Powołując się na różne niezweryfikowane źródła, Hong twierdzi, że TikTok potajemnie „przenosi prywatne i możliwe do zidentyfikowania dane użytkownika do Chin, gdzie zgodnie z chińskim prawem jest ono gromadzone i wykorzystywane przez rząd chiński do dochodzeń w sprawach karnych, tłumienia sprzeciwu politycznego, inwigilacji i innych celów.

Powołując się na naruszenie prawa do prywatności na mocy konstytucji kalifornijskiej, pozew zaprasza innych, którzy mają „podobną sytuację”, do przyłączenia się do walki z agresywnym gromadzeniem danych osobowych przez TikTok.

Źródło: Bitdefender.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 19 + 4:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodzinyCo musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Szpiegujące roboty w japońskim hotelu
 
Credit Agricole invites to the FrankoFilm Festival
 
Wielkanocna sesja rodzinna DIY!
 
Zatrzymać pierwsze, wspólne chwile
 
W szpitalach i szkołach rodzenia zawisły artystyczne zdjęcia noworodków