Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 26 stycznia 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47619)
AGD (207)
Biznes (4996)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1250)
Edukacja (1823)
Elektronika (974)
Film (119)
Finanse (1795)
Internet (3002)
Komputery (2489)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2463)
Polityka (370)
Praca i kariera (985)
Prawo (933)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1199)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1406)
Inne (2671)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

autoGALERIA.pl


FPI


ChP


Magazyn POC


ClueGroup


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Wyczekiwana gra Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę cyberprzestępców
Dodano: 08.12.2020, godzina: 16:01
Wyczekiwana gra Cyberpunk 2077 przyciąga uwagę cyberprzestępców
Po ośmiu latach czekania i licznych przesunięciach terminu premiery w najbliższy czwartek, 10 grudnia, pojawi się Cyberpunk 2077 – jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Podczas gdy gracze szykują się na maraton, oszuści już teraz czerpią korzyści z ich niecierpliwości.

Na przestrzeni pierwszych 10 miesięcy 2020 r. firma Kaspersky zaobserwowała, że oszuści wykazują stałe zainteresowanie graczami, którzy czekają na produkcję Cyberpunk 2077. W okresie od stycznia do listopada 2020 r. badacze wykryli ponad 3 300 prób zainfekowania użytkowników z całego świata poprzez różne zagrożenia podszywające się pod grę, która nie została jeszcze opublikowana. Co więcej, oszuści stosowali coraz bardziej zaawansowane i wyrafinowane metody.

Analizując wykryte zagrożenia, eksperci z firmy Kaspersky zidentyfikowali kilka stron internetowych oferujących graczom możliwość pobrania gry Cyberpunk 2077 przed jej oficjalną premierą. Instalatory z takich stron wyglądają jak prawdziwe, jednak w rzeczywistości nie pobierają żadnych plików gier: czekają chwilę, a następnie proszą użytkownika o podanie klucza licencyjnego. Klucz można zdobyć, wypełniając ankietę oszusta, a następnie podając dane osobowe, takie jak adres e-mail oraz numer telefonu. Po przekazaniu takich informacji użytkownik otrzymuje długo oczekiwany klucz, który nie ma żadnej wartości. Zamiast tego ofierze wyświetla się ekran powitalny, a gdy zostaje uruchomiona aplikacja, użytkownik zostaje poinformowany, że brakuje w niej DLL – pliku kodu, który zawiera funkcje niezbędne do uruchomienia gry funkcje. Aby uzyskać plik DLL, użytkownik musi ponownie wypełnić ankietę, jednak tym razem nie ma żadnych dalszych działań.

Zwiększone zainteresowanie cyberprzestępców grą Cyberpunk 2077 jest zrozumiałe. Gracze czekali na nią wiele lat, dlatego teraz, tuż przed jej premierą, oszuści mają nadzieję, że uda im się wydobyć cenne informacje od tych najbardziej niecierpliwych. Wszystkim tym, którzy – jak wielu z nas – nie mogą się doczekać tej gry, radzimy dotrwać do jej oficjalnej premiery, aby móc pobrać ją z oficjalnych źródeł – powiedział Anton Iwanow, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Kaspersky.

Specjaliści z firmy Kaspersky zalecają ponadto następujące działania pozwalające uchronić się przed oszustwami:

  • Bądź sceptyczny wobec wszelkich informacji oraz niezwykle korzystnych ofert i promocji. Zaufaj instynktowi, kiedy podpowiada Ci, że coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
  • Kupuj gry z rozwagą. Zanim pobierzesz grę, sprawdź reputację serwisu dystrybucyjnego: jeśli w przeszłości działał w sposób nieetyczny, nie korzystaj z niego.
  • Zanim podasz swoje dane, zapłacisz czy pobierzesz jakiekolwiek programy, sprawdź, czy wiadomości, jakie w związku z tym otrzymujesz, pochodzą z wiarygodnych źródeł.
  • Stosuj niezawodne rozwiązanie bezpieczeństwa, takie jak np. Kaspersky Total Security, posiadające regularnie uaktualnianą bazę danych z informacjami o oszukańczych zasobach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, których stron nie należy otwierać, i będziesz mieć ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem.
  • Gdy już bezpiecznie pobierzesz grę, unikając pułapek zastawionych przez oszustów, nie zapomnij uruchomić wbudowany w rozwiązanie bezpieczeństwa tryb gracza.

Produkty firmy Kaspersky wykrywają omawiane oszustwa jako HEUR: Hoax.Script.FakeGame.gen oraz HEUR: Hoax.MSIL.FakeGame.gen.

Więcej informacji na temat oszustw związanych z grą Cyberpunk 2077 znajduje się na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kasperksy Daily: https://kas.pr/84oc.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 16 + 13:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky przedstawia rekomendacje w zakresie bezpieczeństwa IT dla firm na 2021 r.Kaspersky przedstawia rekomendacje w zakresie bezpieczeństwa IT dla firm na 2021 r.
Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnejKaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnej
Brakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem KazuarBrakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem Kazuar
Kaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionkąKaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionką
Firma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands MagazineFirma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands Magazine
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky przedstawia rekomendacje w zakresie bezpieczeństwa IT dla firm na 2021 r.
 
Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń dla branży motoryzacyjnej
 
Brakujące ogniwo: eksperci łączą atak na firmę SolarWinds z backdoorem Kazuar
 
Kaspersky ujawnia dwa incydenty cyberprzestępcze dotyczące badań nad szczepionką
 
Firma Kaspersky wyróżniona za innowacyjność przez Global Brands Magazine