Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 13 sierpnia 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47400)
AGD (207)
Biznes (4962)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (964)
Film (119)
Finanse (1780)
Internet (2961)
Komputery (2460)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1165)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2425)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1692)
Zwierzęta (83)
Życie (1394)
Inne (2667)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

OCG


finanse.wp.pl


CH&K


WZP24.PL


wnp.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje
Dodano: 02.07.2020, godzina: 11:13
Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje
Jedną z głównych zalet kryptowaluty jest możliwość błyskawicznego dokonywania bezpiecznych transakcji. Jednak anonimowy i zdecentralizowany charakter takich transakcji może zostać wykorzystany przez oszustów do prania pieniędzy lub naciągania osób inwestujących w kryptowalutę.
Dlatego, aby zapobiec nieuczciwym praktykom i zapewnić prawdziwe bezpieczeństwo inwestycjom swoich klientów, giełda kryptowalut Indacoin wdrożyła rozwiązanie Kaspersky Fraud Prevention.

Wielu oszustów pierze pieniądze zdobyte w wyniku kradzieży kart kredytowych lub wykorzystania danych kart uzyskanych wskutek wycieku, zanim przeleje je na swoje konta bankowe. Szacuje się, że około trzy czwarte kryptowaluty poddanej praniu w 2018 r. przeszło ten proces przy użyciu serwisu kryptogiełdy. Oszuści mogą również manipulować użytkownikami giełd kryptowalut w celu skłonienia ich do przelania pieniędzy na inne konto poprzez podszywanie się pod pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz wykorzystywanie narzędzi zdalnego dostępu. Ponieważ tego rodzaju oprogramowanie jest legalne, tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa mogą nie zidentyfikować ryzyka i nie oznaczyć go jako zagrożenia. Takie incydenty nie tylko zagrażają inwestycjom użytkowników, ale również negatywnie wpływają na reputację giełd kryptowaluty.

Identyfikacja i blokowanie tego rodzaju szkodliwych transakcji bez wpływu na szybkość legalnych przekazów środków ma istotne znaczenie. Ze względu na dość zmienny kurs wymiany kryptowalut inwestorom zależy na tym, aby ich płatności zostały szybko przetworzone.

Indacoin, czołowa giełda fiat-to-crypto (wymiany pieniądza fiducjarnego na kryptowalutę), oferuje uproszczony proces weryfikacji, który umożliwia klientom wykorzystywanie serwisów jej partnerów bez dodatkowych trudności. W celu wyeliminowania ryzyka nadużycia platformy Indacoin skorzystał z rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention, którego automatyczna analiza oszustw zapewnia wykrywanie nielegalnych transakcji w czasie rzeczywistym. Potrafi również identyfikować grupy oszustów z wykorzystaniem globalnej reputacji urządzeń oraz rozszerzonej analizy cyfrowych „odcisków palców”, dzięki czemu może wykryć podejrzaną aktywność, zanim dojdzie do powstania jakichkolwiek szkód.

W wyniku zintegrowania Kaspersky Fraud Prevention z systemem zapobiegania oszustwom Indacoin jego skuteczność wzrosła o 38%. Najistotniejszym usprawnieniem była możliwość identyfikowania operacji przeprowadzanych na komputerze klienta lub telefonie za pośrednictwem zdalnego dostępu.

Anwar Sidorow, dyrektor ds. partnerstw w Indacoin, powiedział: Giełda kryptowalut posiada wiele unikatowych cech, jednak główne ryzyko jest takie samo jak w przypadku instytucji finansowych i dotyczy bezpieczeństwa kart oraz informacji płatniczych, jak również bezpieczeństwa kont osobistych oraz środków klientów. Wdrożenie Kaspersky Fraud Prevention pomaga w identyfikowaniu wyrafinowanych oszustw oraz nieuczciwych użytkowników z większą precyzją. Integracja pozwoliła także wdrożyć uczenie maszynowe do naszego systemu weryfikacji.

Cieszymy się, że Indacoin wybrał właśnie nas. Oszukańcze transakcje są powszechnym zjawiskiem na giełdach kryptowalut i mogą negatywnie wpłynąć na lojalność inwestorów w tej nowej dziedzinie. Poprzez integrację rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention ze swoja giełdą Indacoin pokazuje, że jest godnym zaufania partnerem inwestorów na wysoce konkurencyjnym rynku kryptowalut – powiedziała Claire Hatcher, odpowiedzialna w firmie Kaspersky za działania biznesowe w kontekście rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/finance.

Szczegóły dotyczące implementacji rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention w systemach Indacoin są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/Da5gr.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Pliki komunikatu:
Pliki galerii:
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 19 + 16:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet ExplorerzeKaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet Explorerze
Liczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do rokuLiczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do roku
Cyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentówCyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentów
Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem KasperskyRekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem Kaspersky
Partnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej markiPartnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej marki
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet Explorerze
 
Liczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do roku
 
Cyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentów
 
Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem Kaspersky
 
Partnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej marki