Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 28 maja 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47260)
AGD (207)
Biznes (4948)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1247)
Edukacja (1812)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2933)
Komputery (2437)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1161)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2400)
Polityka (369)
Praca i kariera (976)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

CBCK


Projektoskop.pl


silk.pl


Redakcja "Zieleni Miejskiej"


Rynek Informacji


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Alperia powierza firmie Kaspersky ochronę systemów zdalnego sterowania
Dodano: 22.05.2020, godzina: 11:09
Alperia powierza firmie Kaspersky ochronę systemów zdalnego sterowania
Dostawca energii Alperia powierzył firmie Kaspersky ochronę systemów zdalnego sterowania swoich elektrowni oraz sieci dystrybucji, które dostarczają energię elektryczną do 280 000 użytkowników w Południowym Tyrolu.
Decyzja o wdrożeniu Kaspersky Industrial CyberSecurity for Nodes była podyktowana koniecznością posiadania wyspecjalizowanego rozwiązania dla środowiska przemysłowego, które zapewnia maksymalną ochronę bez ryzyka zakłócenia działania maszyn niezbędnych do świadczenia usług.

Alperia, południowo-tyrolskie przedsiębiorstwo powstałe w 2016 r. w wyniku fuzji dwóch największych lokalnych organizacji z branży dostawy energii elektrycznej, doprowadza obecnie energię elektryczną oraz gaz do 280 000 użytkowników, kierując 34 hydroelektrowniami, sześcioma lokalnymi ciepłowniami, siecią elektryczną o długości ponad 8 600 km oraz 700 stacjami ładowania.

Należący do Grupy Alperia oddział Telecommunications and Teleconduction obsługuje systemy telekomunikacyjne oraz służące do przesyłania danych produkcyjnych. Trzynastoosobowy zespół odpowiada za zdalne urządzenia końcowe, centra danych, obsługę sterowni oraz sieć przyłączy dwóch jednostek grupy: Alperia Greenpower, która zajmuje się wytwarzaniem energii, oraz Edyna, która odpowiada za dystrybucję energii elektrycznej.

Potrzeba znalezienia partnera strategicznego w zakresie rozwiązywania problemów IT wynikała z konieczności zabezpieczenia złożonego systemu przedsiębiorstwa Alperia, a dokładnie systemów zdalnego sterowania elektrowni oraz sieci energetycznych. Istotne było zatem, aby firma znalazła rozwiązanie, które odpowiada jej sposobowi zarządzania siecią systemów zdalnego sterowania, oferując bardziej zaawansowany system ochrony przed cyberatakami niż w przypadku zabezpieczania klasycznych punktów końcowych, oraz jest przeznaczone głównie dla środowiska przemysłowego. Bezpieczeństwo środowisk przemysłowych wymaga wdrożenia rozwiązań, które są zaprojektowane z myślą o takich systemach i potrafią zapewnić maksymalną ochronę bez ryzyka przestoju maszyn, które mają zasadnicze znaczenie dla świadczenia usług.

Po dokładnym przeanalizowaniu kilku dostępnych na rynku rozwiązań, w szczególności tych przeznaczonych dla środowisk przemysłowych, przedsiębiorstwo Alperia wybrało Kaspersky Industrial CyberSecurity (KICS). Rozwiązanie to powstało z myślą o ochronie różnych poziomów infrastruktur przemysłowych, w tym systemów SCADA, DCS, programowalnych sterowników logicznych, stacji technicznych oraz połączeń sieciowych. Cechą, które je wyróżnia, jest całościowe podejście do zapewniania cyberbezpieczeństwa zarówno firmom, jak i infrastrukturom krytycznym. Wszechstronność i elastyczność rozwiązania pozwala skonfigurować je zgodnie z potrzebami organizacji, co oznacza możliwość spełnienia wymagań określonego środowiska przemysłowego. Rozwiązanie nie tylko zapewnia ochronę przemysłowych punktów końcowych, ale również wykorzystuje technologie monitorowania pasywnego w celu zidentyfikowania anomalii i wykrycia potencjalnego włamania do sieci.

Instalacja rozwiązania bezpieczeństwa w systemach, które muszą działać w sposób ciągły, nie jest prostym zadaniem. Przedsiębiorstwo Alperia oraz firma Kaspersky postanowiły utworzyć wspólny zespół roboczy w celu opracowania najlepszego z możliwych rozwiązań. Pod koniec 2018 r. na kilku maszynach wdrożono na parę tygodni KICS for Nodes. Chciano nie tylko zweryfikować wpływ tego rozwiązania na wydajność, ale również dowiedzieć się, jakie wyjątki należy zdefiniować oraz jakie optymalizacje zintegrować. W przedsiębiorstwie Alperia wszystkie systemy są nadmiarowe. Dlatego początkowo rozwiązanie zostało zainstalowane jedynie na jednej z dwóch „zapasowych” maszyn – tej główniej – aby w razie problemów posiadać kopię zapasową bez narażania cyklu produkcji. Po zaliczeniu kilku testów obciążeniowych oraz potwierdzeniu, że nowy system nie generuje wyników fałszywie pozytywnych i nie spowalnia programów ani nie blokuje podstawowych usług, Kaspersky Industrial CyberSecurity został wdrożony oraz w pełni uruchomiony na 40 serwerach przedsiębiorstwa Alperia.

Współpraca była słuszną drogą do osiągnięcia naszego celu. Utworzenie grupy do zadań specjalnych obejmującej inżynierów z firmy Kaspersky pozwoliło dostosować produkt do naszej firmy. Jestem przekonany, że w takich przypadkach trzeba wyjść poza klasyczną relację klient-dostawca i skoncentrować się na stworzeniu szerszego partnerstwa. Dlatego też rozważamy sporządzenie umowy serwisowej z firmą Kaspersky, która wychodzi poza wsparcie produktowe i zapewnia usługę wsparcia dla całej sieci – powiedział Sandro Moretti, kierownik oddziału Teleconduction & Telecommunication w przedsiębiorstwie Alperia.

Jesteśmy dumni, że tak innowacyjny dostawca energii jak Alperia wybrał właśnie nas – komentuje Morten Lehn, dyrektor zarządzający we włoskim oddziale firmy Kaspersky. Nie dziwi nas, że przedsiębiorstwa zapewniające kluczowe usługi takie jak dostarczanie energii elektrycznej w coraz większym stopniu dbają o zabezpieczenie obsługiwanych infrastruktur. Coraz większa liczba skomunikowanych urządzeń oraz postępująca cyfryzacja infrastruktur usług publicznych stwarzają wiele możliwości, ale trzeba też pamiętać o szybko rosnących zagrożeniach. Incydenty informacyjne na poziomie przemysłowym należą do najgroźniejszych, ponieważ oprócz tego, że są trudne do usunięcia, mogą prowadzić do zatrzymania produkcji oraz spowodować poważne straty ekonomiczne. Dzieje się tak głównie wtedy, gdy incydent ma miejsce w sektorze o krytycznym oraz istotnym znaczeniu jak w przypadku energetyki. W przyszłości będziemy kontynuowali nasze wysiłki, aby dostarczać szyte na miarę rozwiązania bezpieczeństwa informatycznego, które uwzględniają nieustannie zmieniające się potrzeby firm we wszystkich sektorach.

Dalsze informacje na temat rozwiązania Kaspersky Industrial CyberSecurity są dostępne na stronie https://ics.kaspersky.com/pl.

Informacje szczegółowe dot. współpracy firm Alperia oraz Kaspersky są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/YR7WC.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Pliki komunikatu:
Pliki galerii:
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 17 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberatakówKaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacjaKoalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja
W ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniamiW ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniami
Firma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberatakówFirma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberataków
Ewolucja cyberzagrożeń w I kwartale 2020 r.: gwałtowny wzrost mobilnych trojanów bankowychEwolucja cyberzagrożeń w I kwartale 2020 r.: gwałtowny wzrost mobilnych trojanów bankowych
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
 
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja
 
W ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniami
 
Firma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberataków
 
Ewolucja cyberzagrożeń w I kwartale 2020 r.: gwałtowny wzrost mobilnych trojanów bankowych