Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 01 grudnia 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47556)
AGD (207)
Biznes (4986)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1822)
Elektronika (971)
Film (119)
Finanse (1793)
Internet (2991)
Komputery (2481)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1168)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2451)
Polityka (370)
Praca i kariera (983)
Prawo (930)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (527)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1695)
Zwierzęta (83)
Życie (1403)
Inne (2669)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

śląskiePozytywnie.pl


LodzDeLuxe


Biznes-Warszawa.pl


Puls Gniezna


AutoRok


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Ekspertki z firmy Kaspersky w sesji AMA w serwisie Reddit
Dodano: 05.11.2020, godzina: 10:00
Ekspertki z firmy Kaspersky w sesji AMA w serwisie Reddit
Po raz pierwszy firma Kaspersky organizuje spotkanie Ask Me Anything (AMA) z udziałem swoich czołowych ekspertek ds. cyberzagrożeń, należących do Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT).
Spotkanie odbędzie się w ramach dużej sesji z ponad 10 członkami zespołu GReAT w  serwisie Reddit, zaplanowanej na 12 listopada w godzinach 14:00-17:00. Wydarzenie to stanowi unikatową możliwość uzyskania odpowiedzi od reprezentujących światową czołówkę specjalistów ds. wyszukiwania zagrożeń na pytania o różne aspekty cyberbezpieczeństwa, w tym możliwości rozwoju kariery.

Chociaż coraz więcej kobiet wybiera branżę cyberbezpieczeństwa i awansuje na stanowiska kierownicze, w środowisku tym nadal przeważają liczbowo mężczyźni (stosunek wynosi około 1:3). Badania dotyczące braku reprezentacji kobiet w branży cyberbezpieczeństwa pokazują, że wiele młodych kobiet nie jest świadomych możliwości zawodowych w tej dziedzinie i nie ma styczności z osobami stanowiącymi godne naśladowania wzory.

Aby wypełnić tę lukę, w organizowanej sesji AMA na żywo wezmą udział ekspertki z zespołu GReAT: mieszkająca w Australii Noushin Shabab, która specjalizuje się w inżynierii wstecznej oraz dochodzeniach dotyczących ataków ukierunkowanych; badaczka bezpieczeństwa Aseel Kayal z Izraela; oraz Maria Namiestnikowa, która niedawno została szefową zespołu GReAT na obszar Rosji. Specjalistki odpowiedzą na pytania dotyczące między innymi większej otwartości świata cyberbezpieczeństwa na kobiety oraz tego, co branża ma do zaoferowania kobietom, które gotowe są stawić czoła wyzwaniu ochrony świata przed cyberzagrożeniami.

Obserwowany obecnie szybki rozwój technologii sprawia, że na całym świecie istnieje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w różnych obszarach cyberbezpieczeństwa. Dlatego uważam, że każda młoda kobieta interesująca się informatyką może znaleźć idealną pracę w tym sektorze – powiedziała Noushin Shabab. Praca w branży cyberbezpieczeństwa jest niezwykle inspirująca. Gdy wkładasz czas i wysiłek w wykonanie zadania i pokonujesz trudności, by samodzielnie znaleźć rozwiązanie, wtedy czujesz prawdziwą satysfakcję i uświadamiasz sobie, że ta ścieżka jest czymś więcej niż rutynową pracą.

Praca w branży cyberbezpieczeństwa ma wiele zalet. Daje możliwość uczenia się i rozwoju, a także sposobność, by uczynić świat lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Co ważniejsze, ta branża pozwala na kreatywność, a jednocześnie nabywanie i doskonalenie nowych umiejętności każdego dnia. Tu żaden dzień nie jest nudny – skomentowała Aseel Kayal.

W branży cyberbezpieczeństwa nie każde stanowisko dla początkujących wymaga specjalnych kwalifikacji – ja zaczynałam swoją karierę jako analityczka spamu, będąc dyplomowaną nauczycielką języka niemieckiego. Swoje doświadczenie pedagogiczne wykorzystałam, udzielając się w różnych inicjatywach edukacyjnych firmy Kaspersky oraz opracowując wskazówki dla dzieci zainteresowanych bezpieczeństwem IT. Praca w branży cyberbezpieczeństwa pozwala uczyć się czegoś nowego każdego dnia i nieustannie się rozwijać – dodała Maria Namiestnikowa.

Firma Kaspersky dąży do tego, by branża była bardziej różnorodna i bezpieczniejsza, wspierając jednocześnie kobiety zajmujące się cyberbezpieczeństwem poprzez rozmaite inicjatywy, w tym program CyberStarts. Firma prowadzi również społeczność internetową Women in CyberSecurity, która pomaga przyspieszyć rozwój kariery kobiet, które wchodzą do branży, oraz tych, które już w niej pracują. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://www.facebook.com/groups/WomenInCyberSec

Więcej informacji na temat nadchodzącej sesji AMA znajduje się na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kaspersky Daily: https://kas.pr/tx4f.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci

Pliki komunikatu:
Pliki galerii:
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 11 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Zagrożenia finansowe w 2021 r.Zagrożenia finansowe w 2021 r.
Kaspersky i koalicja przeciwko stalkerware: mija rok walki o prywatność cyfrowąKaspersky i koalicja przeciwko stalkerware: mija rok walki o prywatność cyfrową
Zaawansowane cyberzagrożenia w 2021 r.Zaawansowane cyberzagrożenia w 2021 r.
Kaspersky finalizuje relokację systemów przetwarzania danych do SzwajcariiKaspersky finalizuje relokację systemów przetwarzania danych do Szwajcarii
Trzy czwarte pracowników nie chce powrotu do tradycyjnego modelu pracy sprzed pandemii Trzy czwarte pracowników nie chce powrotu do tradycyjnego modelu pracy sprzed pandemii
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Zagrożenia finansowe w 2021 r.
 
Kaspersky i koalicja przeciwko stalkerware: mija rok walki o prywatność cyfrową
 
Zaawansowane cyberzagrożenia w 2021 r.
 
Kaspersky finalizuje relokację systemów przetwarzania danych do Szwajcarii
 
Trzy czwarte pracowników nie chce powrotu do tradycyjnego modelu pracy sprzed pandemii