Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 22 kwietnia 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47761)
AGD (207)
Biznes (5011)
Budownictwo (2138)
Dom (1539)
Dziecko (1252)
Edukacja (1826)
Elektronika (980)
Film (120)
Finanse (1804)
Internet (3029)
Komputery (2513)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1225)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1170)
Muzyka (269)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2488)
Polityka (370)
Praca i kariera (988)
Prawo (936)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (841)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1200)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1700)
Zwierzęta (83)
Życie (1415)
Inne (2675)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

www.motofakty.pl


IAR


Projektoskop.pl


Decydent


Koncept


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Europejczycy ujawniają swoje nadzieje i obawy związane z cyborgami przyszłości
Dodano: 18.03.2021, godzina: 12:13
Europejczycy ujawniają swoje nadzieje i obawy związane z cyborgami przyszłości
Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Kaspersky ujawnia różnice w postawach Europejczyków wobec perspektywy przyszłości, w której w kręgu rodzinnym, w pracy, a nawet w życiu prywatnym będziemy mieć do czynienia z osobami, które zostały „udoskonalone” przy użyciu technologii.
Badanie pokazuje, że niezrozumienie idei „human augmentation” może powstrzymać obiecujący postęp w tej dziedzinie.

Human augmentation, czyli zwiększanie możliwości fizycznych i umysłowych człowieka za pomocą technologii, występuje w dwóch postaciach: może być koniecznością ze względów zdrowotnych – np. stosowanie sztucznych kończyn – lub wyborem człowieka, który postanawia „udoskonalić się”, np. wszczepiając sobie czip RFID.

Badanie przeprowadzone przez firmę Kaspersky z udziałem 6 500 dorosłych osób z siedmiu państw europejskich pokazuje, że jedynie 12% Europejczyków nie chciałoby pracować z „udoskonaloną osobą”, ponieważ miałaby ona niezasłużoną przewagę w miejscu pracy. Z drugiej strony niemal dwóch na pięciu (39%) dorosłych obywateli z Europy obawia się, że idea human augmentation mogłaby doprowadzić w przyszłości do nierówności społecznej lub konfliktu. Ogólnie prawie połowa (49%) Europejczyków jest albo podekscytowana, albo optymistyczna wobec perspektywy społeczeństwa przyszłości, które składa się zarówno z osób „udoskonalonych”, jak i „nieudoskonalonych”.

Według badania firmy Kaspersky ponad połowa (51%) Europejczyków spotkała osobę, która została udoskonalona. Jeśli chodzi o życie prywatne, niemal połowa (45%) Europejczyków nie miałaby nic przeciwko umawiania się z taką osobą – 5,5% twierdzi, że już to zrobiło. Ponad jedna trzecia badanych stwierdziła, że zawsze akceptowała osoby udoskonalone, podczas gdy 17% przyznało, że ich tolerancja wobec takich osób jest teraz większa niż dziesięć lat temu.

Gdyby ktoś z rodziny wymagał zastosowania technologii human augmentation ze względów zdrowotnych, badani mieliby najmniej obaw, gdyby chodziło o sztuczną rękę (38%) lub nogę (37%), przy czym największą tolerancję wykazywały osoby z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o dobrowolne udoskonalanie się, najwięcej osób, które uważają, że ludzie powinni robić ze swoim ciałem, co im się podoba, znajduje się w Portugalii (56%) oraz Hiszpanii (51%), najmniej w Wielkiej Brytanii (36%). Niemal trzech na dziesięciu (29,5%) Europejczyków wspierałoby członka rodziny, który zdecydowałby się na udoskonalenie swojego organizmu niezależnie od powodu. Najbardziej wspierający w tej kwestii okazali się Portugalczycy (46%), najmniej natomiast Francuzi (19%).

Jedynie 16,5% Europejczyków postrzega dobrowolne udoskonalanie własnego organizmu za coś niestosownego lub dziwnego – odsetek takich osób waha się od 8% w Portugalii do 30% w Wielkiej Brytanii – podczas gdy niemal jedna czwarta (24%) uważa ten krok za odważny.

Nieco ponad jedna czwarta (27%) badanych jest zdania, że udoskonalone osoby powinny być reprezentowane na szczeblu rządowym. Sprzeciwia się temu natomiast 41% osób.

Mimo szerokiego poparcia oraz zainteresowania, jakim cieszy się w Europie idea human augmentation, pojawiają się zrozumiałe obawy dotyczące implikacji społecznych. Rządy, liderzy branży oraz osoby, które skorzystały z takich możliwości, muszą połączyć siły, aby wspólnie pomóc kształtować przyszłość, tak aby rozwój tej obiecującej branży podlegał odpowiednim regulacjom i był bezpieczny – powiedział Marco Preuss, dyrektor globalnego zespołu firmy Kaspersky ds. badań i analiz (GReAT) na obszar Europy.

Technologia human augmentation nie powinna być postrzegana jako ultranowoczesne rozwiązania z górnej półki dla nielicznej grupy uprzywilejowanych. Musi być dostępna dla wszystkich – każdy powinien móc korzystać z jej dobrodziejstw – komentuje Hannes Sapiens Sjöblad, dyrektor zarządzający oraz współzałożyciel firmy DSruptive Subdermals.

Informacje na temat badania

Ankieta online została przeprowadzona przez organizację Atomik Research wśród 6 500 osób w wieku co najmniej 18 lat mieszkających w Austrii, Francji, Niemczech, we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Dane zostały zgromadzone w okresie 1-4 marca 2021 r. Atomik Research to niezależna kreatywna agencja badań rynkowych zatrudniająca badaczy z certyfikatem MRS oraz przestrzegająca zasad MRS. Pełny raport jest dostępny na żądanie.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 2
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Pisanie i czytanie komentarzy pod tą informacją prasową zostało udostępnione wyłącznie zalogowanym dziennikarzom prasowym.

 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wprowadza rozwiązanie Endpoint Security Cloud z EDR dla małych i średnich firm Kaspersky wprowadza rozwiązanie Endpoint Security Cloud z EDR dla małych i średnich firm
Interpol wspiera koalicję przeciwko stalkerware w walce z przemocą wspomaganą technologiąInterpol wspiera koalicję przeciwko stalkerware w walce z przemocą wspomaganą technologią
Pięć przełomowych zmian we współczesnych atakach ransomwarePięć przełomowych zmian we współczesnych atakach ransomware
Kaspersky uzyskał miano „Vendor to Watch” w dziedzinie pojazdów opartych na oprogramowaniuKaspersky uzyskał miano „Vendor to Watch” w dziedzinie pojazdów opartych na oprogramowaniu
Wzrost popularności głosowania z wykorzystaniem technologii blockchainWzrost popularności głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wprowadza rozwiązanie Endpoint Security Cloud z EDR dla małych i średnich firm
 
Interpol wspiera koalicję przeciwko stalkerware w walce z przemocą wspomaganą technologią
 
Pięć przełomowych zmian we współczesnych atakach ransomware
 
Kaspersky uzyskał miano „Vendor to Watch” w dziedzinie pojazdów opartych na oprogramowaniu
 
Wzrost popularności głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain